Sukcesy toruńskich tenisistów

Krzysztof Muzalewski ze Startu/Wisły Toruń wygrał w singlu i deblu ogólnopolski turniej klasyfikacyjny do lat 16 w Gdyni

Torunianin w pierwszych rundach gry pojedynczej pokonał Sebastiana Petrowicza (Arka Gdynia) 6:0, 6:0 i Przemysława Wawrzyniaka (AZS Poznań) 6:1, 6:0. W ćwierćfinale stoczył długi i zacięty pojedynek z Wojciechem Starakiewiczem (Warszawianka). Pierwszego seta wygrał Muzalewski 7:5, ale w drugim jego rywal triumfował 6:1. W decydującej partii o zwycięstwie decydował tie-break, w którym tenisista Startu/Wisły wygrał 7:3. Łatwiej Muzalewskiemu poszło w półfinale, w którym ograł 6:2, 6:3 Huberta Gąsiorka (Warta Poznań), wnuka słynnego niegdyś tenisisty. W ostatnim pojedynku turnieju torunianin w trzech setach (3:6, 6:4, 6:4) pokonał reprezentanta gospodarzy Macieja Poziomskiego.

W deblu wystąpił z Aleksandrem Allecou (AZS Poznań). Toruńsko-poznański duet pokonał kolejno Andrzeja Hantke-Kajetana Osucha (AZS Poznań) 6:2, 7:6, w półfinale parę Paweł Poziomski (Arka Gdynia) - Przemysław Wawrzyniak (AZS Poznań) 5:7, 6:3, 7:5, a w finale Piotra Jasielskiego (Falenica Warszawa) i Starakiewicz 6:2, 6:3.

W turnieju dziewcząt wystąpiły dwie torunianki: Ewa Szatkowska i Hanna Kapustka. Pierwsza zajęła trzecie miejsce w singlu i deblu. W grze pojedynczej po zwycięstwach z Natalią Głódkowską (Arka Gdynia) 6:2, 6:3 i Agatą Cieplińską (Witen Gdańsk) 7:6, 6:4, w półfinale uległa Joannie Dobrowolskiej (Okęcie Warszawa) 3:6, 2:6. W deblu w parze z Urszulą Fijołek z Mastersa Szczecin w półfinale uległy późniejszym triumfatorkom imprezy Agnieszce Radwańskiej (Nawiślan Kraków) i Maksymilianie Wandel (Radość Warszawa) 7:6, 3:6, 3:6.

Kapustka zagrała jedynie w singlu, gdzie w I rundzie wygrała z Aleksandrą Przybysz (Arka) 6:0, 6:1, a w II przegrała z Dagmarą Siarą (Return Radom) 6:1, 3:6, 3:6.