Szermierka: Wielkopolanie w Pucharze Świata

Florecista poznańskiej Warty Tomasz Ciepły zajął siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata w Wiedniu.

Wśród 120 florecistów, którzy wystartowali w stolicy Austrii, było aż dziewięciu Polaków. Najlepiej z nich zaprezentował się poznaniak Tomasz Ciepły, który m.in. w walce o miejsce w czołowej "szesnastce" pokonał czwartego na światowych listach Niemca Andre Wesselsa 15:10. Później florecista Warty wygrał 15:11 z Francuzem Erikiem Friessem, ale w walce o awans do strefy medalowej uległ młodemu 18-letniemu Włochowi Andrei Baldiniemu 12:15. Najwyżej notowany z Polaków Sławomir Mocek odpadł w 1/8 finału - przegrał 8:15 ze znanym Włochem, wiceliderem Pucharu Świata Andreą Cassarą. Wcześniej florecista Polonii Leszno pokonał jednak Andrzeja Witkowskiego z Warty 15:13 i Rosjanina Wadima Ajupowa 15:8.

Wyniki turnieju w Wiedniu: 1. Salvatore Sanzo, 2. Andrea Baldini (obaj Włochy), 3. Cedric Gohy (Belgia) i Brice Guyart (Francja). Miejsca Wielkopolan: 7. Tomasz Ciepły, 11. Sławomir Mocek, 51. Andrzej Witkowski.

Klasyfikacja Pucharu Świata: 1. Peter Joppich (Niemcy, 215 pkt); 2. Andrea Cassara (Włochy, 202 pkt), 3. Sanzo (196 pkt); 4. Andre Wessels (Niemcy, 158 pkt). Miejsca Wielkopolan: 20. Mocek (70 pkt), 35. Ciepły (50 pkt), 40. Witkowski (40 pkt), 118. Przemysław Fogt (10 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Świata - 31 stycznia w Wenecji.