Sukcesy biegaczy z Wręczycy

Michał Bartoszak, który od lipca tego roku reprezentuje UKS Biegus Wręczyca, odnosi sukcesy w USA
Bartoszak to jeden z najbardziej utytułowanych Polskich biegaczy. Sukcesy odnosił już na początku lat 90., gdy startował głównie na dystansach średnich i 3000 m z przeszkodami. Później zmienił specjalizację na biegi uliczne, a ostatnio przede wszystkim bierze udział w maratonach. Przez wiele lat reprezentował Olimpię Poznań, a na wielu największych międzynarodowych imprezach także Polskę.

Obecnie Bartoszak mieszka pod Poznaniem, ale startuje w barwach UKS Biegus Wręczyca, klubu sponsorowanego przez właściciela odlewni z Kłobucka - Wiesława Kuleja. Firma organizuje m.in. coroczne Biegi Odlewnika.

Bartoszak przebywa od połowy listopada w Stanach Zjednoczonych. W weekend zwyciężył w 21. Maratonie Kalifornijskim w Sacramento z bardzo dobrym czasem 02.16.21 i o ponad cztery minuty wyprzedził Kenijczyka - Joha Rono. Wcześniej 33-letni zawodnik Biegusa wygrał bieg uliczny w Fitchburgu.

Reprezentanci UKS Biegus odnoszą sukcesy także w kraju. Kilka dni temu Zbigniew Błaszczyk zwyciężył w Biegu Górniczym w Graczach k. Opola na dystansie 15 km.