Kolejny sukces żeglarza Łukasza Przybytka

Zawodnik DKŻ/Anwil Dobrzyń wygrał mikołajkowe regaty St. Nicholas 2003 na morzu Adriatyckim u wybrzeży chorwackiej Puli

Na starcie regat w klasie optymist stanęło 300 zawodników z 14 państw. Faworytem był dwukrotny mistrz świata w tej klasie Filip Matika, który doskonale znał akwen, bo na co dzień reprezentuje miejscowy klub Vega Pula. Od początku jednak w regatach dominował Przybytek. Wygrał jedyny wyścig w piątek, a także kolejny dzień później (pozostałe z powodu zbyt silnego wiatru zostały odwołane). Także w niedzielę przeprowadzono tylko jeden wyścig, w którym zawodnik DKŻ/Anwil zajął drugie miejsce. Jego prowadzenie w klasyfikacji generalnej było jednak niezagrożone. Drugi ze stratą ośmiu punktów był Matika, a trzeci Włoch Jas Farnetti. Pozostali Polacy - Kacper Ziemiński (ChKŻ Chojnice)

i Anna Kula (WTW Warszawa) - zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.

Znakomita forma Przybytka była potwierdzeniem decyzji Kapitanatu Sportowego PZŻ, który w niedzielę ustalił kadrę narodową. W kategorii juniorów do reprezentacji A powołani zostali bracia Michał (Mistral 6,6) i Łukasz (optymist) Przybytkowie. W kadrze B znaleźli się Michał Redmerski i Piotr Cybula (obaj Elektryk Grudziądz, klasa cadet) oraz Błażej Kwiatkowski (TKŻ Toruń, optymist).

Ponadto Michał Przybytek spełnił wymagania umożliwiające zakwalifikowanie go do grupy "Nadziei Olimpijskich". Ostatnim warunkiem jest zobowiązanie klubu do objęcia zawodnika programem szkolenia w olimpijskiej klasie Mistral, co wiąże się z zakupami nowego sprzętu i wydatkami na program.