Sport w skrócie

ZAŁUSKI W LIDZE. Kajetan Załuski z Delfina Połaniec wziął udział w rozegranych w Zielonej Górze zawodach Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu. Startujący w barwach SMS Oświęcim pływak był piąty na 200 m (1:55,54) i siódmy na 100 m stylem dowolnym (53,19). Pierwszy dystans wygrał Damian Krawiec (SMS Zielona Góra), a drugi Bartłomiej Miziak (SMS Warszawa).

WSZECHNICA NAJLEPSZA. Zespół Wszechnicy Świętokrzyskiej zwyciężył w rozegranych w hali ZSB w Kielcach X Akademickich Mistrzostwach Kielc w halowej piłce nożnej. Wszechnica oraz druga Politechnika Świętokrzyska i trzecia Akademia Świętokrzyska miały po pięć punktów, a o kolejności decydował bilans bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano bramkarz WSEiA Konrada Majcherczyka.

MISTRZ Z OSTROWCA. Kamil Ostrowski (OKT Sinet Ostrowiec) wygrywając w finale z Pawłem Maciukajciem 6:3, 6:4 został halowym mistrzem województwa młodzików w tenisie. Na trzecim miejscu zawody w Wielkiej Wsi koło Wąchocka zakończyli Maciej Niemiec i Stanisław Skorżyński (wszyscy Panda Starachowice). W decydującym pojedynku debla duet Skorżyński - Maciukajć (Panda) pokonał parę Ostrowski - Karol Szurmiak (Sinet) 6:3, 6:3. Turniej młodzików był ostatnim z cyklu tegorocznych halowych mistrzostw.

KSZO WALCZY O OLIMPIADĘ. KSZO Ostrowiec zajął w Łodzi drugie miejsce na pierwszym turnieju eliminacyjnym mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce wodnej. Podopieczni Mariusza Staweckiego i Mieczysława Kielocha pokonali Arkonię Szczecin 8:6, MOSM Bytom 22:1 i Słowiankę Gorzów 22:4, a przegrali tylko z najlepszą ekipą turnieju ŁSTW Pocztowiec Uniqa Łódź 5:10. Najskuteczniejszy w KSZO był Hubert Kieloch (17 bramek). Kolejny turniej odbędzie się w połowie marca w Bytomiu. Cztery najlepsze ekipy zakwalifikują się do sierpniowych finałów X OOM w sportach letnich "Lubuskie 2004".

POGROM AZS. Badmintonistki AZS Kielce odpadły z Pucharu Polski. W półfinałowym pojedynku przegrały w Piotrkowie Trybunalskim z Ruchem 0:5, a w małych punktach uległy gospodyniom 17:118.

FART W I LIDZE. Zespół Farta Kielce wygrał barażowy dwumecz o awans do I ligi juniorów w szachach. Na wyjeździe pokonał dwukrotnie JKSz MCKiS Jaworzno 4:2 oraz 3,5:2,5. Kielecka drużyna wystąpiła w składzie: Konrad Cieśla (2 pkt), Marta Marszałek (2), Joanna Giemza (2), Andrzej Szczukiewicz (1,5), Krzysztof Bulski i Paweł Marcinkowski. Zespół przygotował Oleg Kalinin. Rozgrywki I ligi juniorów w szachach rozegrane zostaną w Koszalinie w wakacje przyszłego roku.

BABICA I ROTER DALEKO. Nie najlepiej spisali się Radosław Babica i Mariusz Roter z Contactu Kielce na rozegranych w Kortijk zawodach bilardowych Belgium Open w 9 bil. Wśród 140 zawodników zostali sklasyfikowani ex aequo na miejscu 65. Zwyciężył Ralf Socquet pokonując w finale kolegę z reprezentacji Niemiec Oliviera Ortmanna 9:2. Po zawodach w Belgii w klasyfikacji Euro-Tour Babica spadł na 17. miejsce (1520 punktów), a Roter awansował na 33. (1200). Prowadzi Szwed Tom Storm - 2420 pkt.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Koszykarze Lafarge Nida Gips zostali uznani za drużynę weekendu w tradycyjnej zabawie dziennikarzy sportowych Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Wygrywając na wyjeździe ze Zniczem Jarosław kielczanie zanotowali piątą z rzędu wygraną w II lidze. Imprezą weekendu został I ogólnopolski mikołajkowy turniej karate. Na zorganizowanej przez Kielecki Klub Karate Kyokushin imprezie doskonale bawiło się prawie 300 uczestników.