Karol Serwin zdobył Puchar Europy

W hali Górnika Brzeszcze odbył się finał Pucharu Europy w trialu rowerowym. Wielki sukces osiągnął zawodnik świdnickiego Championa Karol Serwin, który zwyciężył w kategorii juniorów i jednocześnie zwyciężył w całym cyklu.
Do hali Górnika Brzeszcze, bo tam właśnie odbyła się impreza, przyjechała cała europejska czołówka z reprezentantami Czech, Szwajcarii, Niemiec na czele. Między innymi na starcie stanął mistrz Europy Czech Pavel Cep.

Odcinki były bardzo trudne, ale przygotowane perfekcyjnie. Zawodnicy mieli do pokonania trasę zbudowaną z olbrzymich pni drzew, wielkich szpul po kablach energetycznych, beczek do piwa, był nawet sztuczny wodospad.

Świdniczanin wygrał, ale miał sporo kłopotów. - Podczas jednego z przejazdów awarii uległ rower Karola - mówi trener Krzysztof Serwin. - Musieliśmy pożyczyć sprzęt od kolegi. Na szczęście mojego zawodnika to nie zdeprymowało. Wygrał pewnie finał, choć po raz pierwszy w karierze wystartował na tego typu rowerze. Zawsze jeździ na monty, a teraz przyszło mu wsiąść na coxxa. To swego rodzaju ewenement, że błyskawicznie zdołał przystosować się do całkiem nowego dla niego sprzętu. Sukces jest tym większy, że Karol pierwszy sezon startuje w tej kategorii, a już wygrał z dużo starszymi i bardziej utytułowanymi rywalami.

Wyniki ostatniej edycji PE

1. Karol Serwin (Polska)

2. Thomas Mrohs (Niemcy)

3. Pavel Cep (Czechy)

Klasyfikacja końcowa PE

1. Krzysztof Serwin (Polska)

2. Thomas Mrohs (Niemcy)

3. Sebastian Honegger (Szwajcaria)