AZS WSBiP Ostrowiec - Armatura Kraków 3:1 w II lidze siatkarek

Nie bez kłopotów siatkarki AZS WSBiP Ostrowiec pokonały 3:1 przed własną publicznością na inaugurację rundy rewanżowej najsłabszy zespół II ligi Armaturę Kraków

Siatkarki WSBiP nie najlepiej radzą sobie w pojedynkach z młodą ekipą z Krakowa. W tym sezonie te drużyny spotkały się już dwukrotnie w lidze i Pucharze Polski, a tylko raz po pięciosetowej batalii lepsze były podopieczne Andrzeja Zborowskiego. W sobotę jego zespół w pierwszych trzech setach nie mógł znaleźć sposobu na Armaturę. - Zakładaliśmy gładką wygraną, ale zabrakło skutecznego, mocnego ataku, a rywalki były niezłe technicznie - opowiadał trener WSBiP. Dopiero w czwartym secie siatkarki z Ostrowca pokazały swoje mocne strony, nie dając żadnych szans gościom. Wyróżniły się, zwłaszcza poprawną grą na siatce, Anna Skorupska i Zofia Byzdra.

W następnej kolejce AZS WSBiP zagra znów u siebie z MKS Dąbrową Górniczą. Początek tego meczu w sobotę o godz. 17.

AZS WSBiP OSTROWIEC - ARMATURA KRAKÓW 3:1 (27, -23, 23, 16)

WSBiP: Skorupska, Drwięga, Zagojska, Smykiel, Byzdra, Skucińska, Matusiak (libero) oraz Piasecka, Maj

Pozostałe mecze 8. kolejki: UMKS Łańcut - Elektromet MOSiR Mysłowice 3:1, Sandecja Nowy Sącz - Siarka Tarnobrzeg 0:3, MKS Dąbrowa Górnicza - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0