Siatkarze PZU AZS grają z Politechniką Warszawa

Paweł Papke najprawdopodobniej nie zagra w sobotę w zespole olsztyńskiego PZU AZS w meczu z Politechniką Warszawa, zespołem zamykającym ligowa tabelę


Atakujący drużyny PZU AZS oraz reprezentacji Polski nabawił się kontuzji.

- Badanie USG wskazuje na to, że mam zapalenie przyczepów mięśnia czwórgłowego uda prawej nogi - mówi Paweł Papke. - Lekarz zalecił mi trzy, cztery tygodnie odpoczynku. Jednak wraz z trenerem Rysiem ustaliliśmy, że na razie będzie to tydzień. W tym czasie oczywiście będę brał udział w treningach, ale niestety zakres moich ćwiczeń będzie znacznie ograniczony. Skakać przecież na razie nie mogę, a co to za siatkarski trening bez skakania?Na szczęście przed olsztyniakami mecz, który do trudnych raczej należeć nie powinien. Politechnika Warszawa w tym sezonie nie wygrała jeszcze meczu i z jednym punktem na swoim koncie zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

- W tym spotkaniu powinniśmy zdobyć trzy punkty- mówi Grzegorz Ryś, trener PZU AZS. - Jesteśmy jednak ostrożni i nie zamierzamy lekceważyć Politechniki. Zagramy tak, jak z każdym innym przeciwnikiem. Warszawiacy na pewno będą chcieli urwać seta, może jakiś punkt, bo na razie ich sytuacja nie wygląda najlepiej. Dlatego moi zawodnicy powinni wyjść za boisko bardzo skoncentrowani i zagrać z pełnym zaangażowaniem.

Wciąż nadzieję na utrzymanie się w serii A ma Krzysztof Felczak, który posadę trenera Politechniki przejął od Lecha Zagumnego. - Wierzę, że zespół ten potrafi grać lepiej - zapewnia szkoleniowiec. - Myślę, że możemy sprawić jeszcze niejednej drużynie sporo kłopotów.

Jeżeli przed dzisiejszym meczem trener Ryś zadecyduje, że Paweł Papke będzie tym razem odpoczywał, to w pierwszej szóstce zagra Adam Kurian. - Będzie to dla niego doskonała okazja, żeby się pokazać - mówi trener Ryś. - Adaś jest na tyle przygotowany, że może zagrać dobry mecz. Podczas treningów zawodnik ten jest w bardzo dobrej dyspozycji i mam nadzieję, że również podczas meczu z Politechniką zaprezentuje w pełni swoje umiejętności.

PZU AZS Olsztyn - Politechnika Warszawa, hala Urania w sobotę o godz. 17

Pozostałe mecze:

Gwardia Wrocław - Ivett Jastrzębie Borynia

NKS Nysa - Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle

BBTS Siatkarz Bielsko-Biała - Pamapol Częstochowa

Skra Bełchatów - Polska Energia Sosnowiec