Wielkopolanki w kadrze Andrzeja Niemczyka

Dwie Agaty - Sawicka i Karczmarzewska zostały powołane do kadry narodowej przez trenera Andrzeja Niemczyka. Obie wielkopolskie siatkarki wezmą udział w zgrupowaniu tzw. szerokiej kadry w Szczyrku, które rozpoczyna się 14 grudnia. Być może obie pojadą na turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Baku.

W ekipie Niemczyka znalazły się zawodniczki, które dotąd grywały już w reprezentacji, w tym Wielkopolanki: Katarzyna Skowrońska, Kamila Frątczak, Maria Liktoras i Izabela Żebrowska. Doszły do tego jednak siatkarki nowe. Takimi są Agata Karczmarzewska z Nafty Piła i Agata Sawicka z AZS AWF Poznań. Karczmarzewska ostatnio wyśmienicie gra w lidze, Sawicka to z kolei - podobnie jak Żebrowska - medalistka ostatnich Mistrzostw Świata juniorek w Tajlandii. Dla obydwu występ w kadrze byłby wielką sprawą.

Nowymi zawodniczkami w kadrze są także Berenika Tomsia z Gdańska, Joanna Kaczor z Wrocławia oraz Ewa Ślusarz z Wisły Kraków (Seria B!). Warto odnotować brak w kadrze bydgoskiej libero Dominiki Leśniewicz. Agata Sawicka będzie zatem walczyć o wyjazd do Baku nie z nią, a z Mariolą Barbachowską, uczestniczką Pucharu Świata w Japonii.

SKŁAD KADRY. Rozgrywające: Magdalena Śliwa (Montechiavo Jesi), Izabela Bełcik (Gedania Gdańsk), Ewa Ślusarz (Wisła Kraków). Środkowe: Agata Mróz (BKS Stal Bielsko-Biała), Katarzyna Skowrońska (Nafta Piła), Maria Liktoras (Winiary Kalisz), Izabela Żebrowska (AZS AWF Poznań), Berenika Tomsia (Gedania Gdańsk). Przyjmujące/atakujące: Małgorzata Glinka (Asystel Novara), Dorota Świeniewicz (Despar Perugia), Aleksandra Przybysz, Anna Podolec (obie BKS Stal Bielsko-Biała), Agata Karczmarzewska (Nafta Piła), Małgorzata Niemczyk-Wolska (Telekom Ankara), Kamila Frątczak (Winiary Kalisz), Joanna Kaczor (Gwardia Wrocław). Libero: Mariola Barbachowska (Stal Mielec), Agata Sawicka (AZS AWF Poznań).