Łyżwiarze Juvenii zajęli wysokie lokaty na zawodach cyklu Maple Cup w Budapeszcie

Łyżwiarze Juvenii Białystok udanie wypadli w rozgrywanych w Budapeszcie kolejnych zawodach z cyklu Maple Cup. Kobieca sztafeta z białostoczankami w składzie poprawiła rekord Polski

Najlepiej spośród kilkuosobowej reprezentacji Juvenii wypadli łyżwiarze rywalizujący w kategorii juniorów B. Dariusz Kulesza, jak w większości tegorocznych startów, zdominował rywalizację na wszystkich dystansach (500, 1000, 1500 m). Na 1000 m sędziowie zdyskwalifikowali jednak naszego zawodnika. Nie przeszkodziło mu to w wygraniu wieloboju, a także superfinału na 1500 m, w którym o ponad sekundę na mecie wyprzedził kolegów z Juvenii: Romana Izbickiego oraz Jakuba Jaworskiego. Ten ostatni był wcześniej drugi na 1500 i 500 m, a wygrał 1000 m. Także w wieloboju uplasował się na drugim miejscu. Nasze juniorki w tej kategorii nie mogą się równać sukcesami z chłopakami: Agnieszka Olechnicka na 1500 m i Patrycja Maliszewska na 500 m były czwarte.

W połączonej kategorii juniorek A i seniorek widoczna była jedynie Karolina Regucka. Na 1500 metrów zajęła trzecią pozycję, a na pozostałych dystansach dwukrotnie szóstą. Regucka startowała również w sztafecie na 3 km, która zajęła drugie miejsce za Czeszkami, ale czasem 4:40,387 ustanowiła nowy rekord Polski seniorek. Wraz z nią ścigały się: Maliszewska, Magdalena Gąsior oraz Aida Popiołek z OMKŁ Opole. Także męska sztafeta Polski na 5 km znalazła się na podium. Kulesza, Tomasz Wróblewski oraz dwaj zawodnicy Błyskawicy Domaniewice - Zbigniew Bródka oraz Łukasz Fabijański - przyjechali na metę pierwsi.