Marcin Bojarski przeszedł z Dospelu Katowice do Cracovii

Bojarski już od dłuższego czasu zapowiadał, że nie chce dłużej grać w zespole z Bukowej. Spośród kilku ofert wybrał tę z Krakowa. - Po rozmowach z Cracovią byłem pod wrażeniem, uważam, że warto grać w tym klubie - mówił wczoraj zawodnik, który - podobnie jak w "Gieksie" - będzie występował w koszulce z numerem 21. Bojarski podpisał umowę do połowy 2005 roku, a Przytuła o rok dłuższą (z opcją przedłużenia o następny rok).

Cracovia nadal jednak penetruje śląski rynek. - Potwierdzam nasze zainteresowanie Stanisławem Wróblem [napastnik Górnika Zabrze, ostatnio grał w Katowicach - przyp. red.] i Dariuszem Kozubkiem [lewy pomocnik Szczakowianki - przyp. red.] - zapowiedział prezes klubu Paweł Misior.

Na usługi Wróbla jest zresztą wielu chętnych, m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała i Piast Gliwice. Piłkarz ma się dziś spotkać z działaczami z Gliwic.

Szansa Sobonia

Trener katowickiej "Gieksy" Jan Żurek jest zainteresowany pozyskaniem pomocnika Macieja Sobonia, który w trakcie jesiennej rundy został wyrzucony z Górnika Polkowice za nadużywanie alkoholu. Nadal testowani są Przemysław Pluta (Odra Wodzisław), Krzysztof Markowski (Sparta Zabrze) i Tomasz Wróbel (Rozwój Katowice). Natomiast Marcin Janeczko i Marcin Staniek z Carbo Gliwice nie dostaną już szansy.