Porażki w ligach futsalu

Choć poznańska Akademia Słowa jeszcze w ubiegłym sezonie była rywalem Arpolu na zapleczu ekstraklasy, to w najwyższej klasie rozgrywkowej różnica między obiema drużynami jest spora

Pokazał to przegrany pojedynek torunian w Wielkopolsce. Goście, prowadzeni na ławce trenerskiej przez debiutującego w tej roli Jarosława Marchewkę (dotychczasowego szkoleniowca, odpowiedzialnego za odnowę biologiczną) zdołali tylko raz trafić do siatki gospodarzy. Po indywidualnej akcji Marcin Wróbel wyłożył piłkę Tomaszowi Strzykowskiemu. Ten idealnie wykorzystał precyzyjne podanie. Doprowadził jednak jedynie do remisu, bo wcześniej poznanianie cieszyli się z bramki Tomasza Rybarczyka - byłego piłkarza Warty Poznań i Groclinu/Dyskobolii Grodzisk Wlkp.

Ekipa z Wielkopolski zdołała jeszcze dwa razy pokonać Rafała Krzywanię przed przerwą. Po zmianie stron poznanianie kontrolowali przebieg pojedynku. Torunianie największe zagrożenie sprawiali przy stałych fragmentach gry, ale żaden z nich nie okazał się skuteczny.

Wynik meczu

AKADEMIA SŁOWA POZNAŃ - ARPOL TORUŃ 4:1 (3:1)

Strzelcy bramek: Rybarczyk (4.), Motała (7.), Konieczny (11.), Łeszyk (32.) - Strzykowski (6.)

Arpol: Krzywania - B. Martyniuk, Wróbel, M. Martyniuk, Ferenc oraz Łoś, Strzykowski, Marcinkowski, Rutkowski.

Pozostałe wyniki: PA Nova Gliwice - Holiday Chojnice 2:3, Cuprum Polkowice - Agra Opole 5:6, Clearex Chorzów - Jango Mysłowice 6:1, Komputery Legnica - Baustal Kraków 4:6, Rekord Bielsko-Biała - Skała/Inter Tychy 4:1.

Tabela ekstraklasy

7. Jango 9 14 26-24

9. Cuprum 9 5 26-55

II liga

Piłkarze halowi z Włocławka pozostają ze skromnym dorobkiem tylko trzech punktów w rozgrywkach. W niedzielę nie udało im się pokonać wicelidera z Chocianowa. Gospodarze rozpoczęli fatalnie - po 26 minutach przegrywali już 0:5.

Wynik meczu

POLINDEX WŁOCŁAWEK- KADIMEX CHOCIANÓW 2:6 (0:2)

Bramki dla Polindeksu: Olszewski (29.), Lisota (39.)

Polindex: Polowczyk - Błachewicz, Kołtuński, Lisota, Linowiecki oraz Olszewski, Piotrowski, Zapiec, Jaworucki

Pozostałe wyniki: NPI Szczecin - KP Łódź 5:6, Selfa Szczecin - Nielba Wągrowiec 4:2, pauzował Asnyk Kalisz

2. Kadimex 4 10 25-12

4. NPI 5 6 32-30

6. Polindex 4 3 18-27