Górnik Polkowice odpoczywa

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Górnika wyjeżdżają na obóz leczniczy do Świeradowa. Przygotowania do rundy rewanżowej podopieczni Mirosława Dragana rozpoczną 2 stycznia
Po zakończonej tydzień temu rundzie jesiennej w klubach przyszedł czas na roztrenowanie i leczenie kontuzji. Górnik Polkowice w poniedziałek wyjeżdża do Świeradowa. - Jadą ci, którzy muszą jechać. Są to zawodnicy, którzy najwięcej zdrowia zostawili na boisku, mają najwięcej urazów i dolegliwości. Nie muszę chyba wymieniać, którzy to. Łącznie jedzie 13 zawodników. Obóz potrwa tydzień. W sobotę wracamy do Polkowic - wyjaśnia Mirosław Dragan, trener Górnika.

Pozostali piłkarze dostali indywidualnie rozpisane treningi i pracują sami. Cała drużyna spotka się 2 stycznia i wówczas rozpoczną się przygotowania do rundy wiosennej.

Czy piłkarze Górnika spotkają się w takim samym składzie? Wiele wskazuje, że wcale tak być nie musi. Trener Mirosław Dragan nie ukrywa, że kilku piłkarzy rozczarowało go swoją postawą w rundzie jesiennej i być może wiosną już nie zagrają w barwach Górnika.

- Zastanawiamy się nad tym. Kto się nie sprawdził, to ja wiem, ale na decyzje jeszcze za wcześnie - komentuje Mirosław Dragan. - To są gracze z jeszcze ważnymi kontraktami. Nasza decyzja będzie zależała od tego, czy będziemy w stanie sprowadzić kogoś, kto ich zastąpi. Czy będzie nas stać na wzmocnienia. Nie możemy się pozbywać graczy i później mieć tylko szesnastu do dyspozycji. Do gry potrzebnych jest 20 graczy. Plany są, ale decyzje nie zapadły. Dopóki się wszystko nie wyjaśni, nie będziemy rezygnowali z żadnego gracza - dodaje szkoleniowiec Górnika.

Wszystko więc teraz zależy od tego, czy w Górniku znajdą się pieniądze na nowych piłkarzy. Jeżeli w Polkowicach realnie się myśli o pozostaniu w ekstraklasie, to nowi gracze są niezbędni. Teoretycznie czasu jest jeszcze dużo. Ale tylko teoretycznie. Zespoły, które najprawdopodobniej będą najpoważniejszymi rywalami Górnika w walce o pozostanie w lidze, już rozpoczęły testowanie i rozmowy kontraktowe z nowymi zawodnikami.