Siatkarki AZS Zeto Białystok wygrały 3:0 z Bizonem Sędziejowice

Łatwe zwycięstwo odniosły siatkarki AZS Zeto Białystok, które na wyjeździe pokonały 3:0 Bizona Sędziejowice. - Wykonaliśmy plan, który zakładał łatwą wygraną bez straty seta - zdradza Dariusz Pieśniak, trener białostoczan

Nie bez wpływu na postawę białostoczanek, zwłaszcza w pierwszych setach, pozostawała siedmiogodzinna podróż do Sędziejowic.

- Oprócz zmęczenia podróżą obawiałem się o mobilizację - wyjaśnia trener Pieśniak. - Ze słabszym przeciwnikiem gra nam się trudniej.

W pierwszym secie remisowa gra utrzymywała się do stanu 5:5. Później trzy punkty z rzędu pomogła wywalczyć zagrywka z wyskoku Anny Prokop. Także w końcówce białostockie siatkarki wykorzystały swój największy atut. Przy rezultacie 21:21 Iwona Gosko posłała trzy asy serwisowe, co ułatwiło wygranie tej partii.

W następnym secie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Najpierw Bizon wysforował się do przodu (7:3). Dobrą zmianę dała Magdalena Różańska, dzięki której białostoczanki objęły prowadzenie (9:8). Także tym razem o wygranej decydowały lepiej wykonywane serwisy, tym razem przez Emilię Wojtasik.

- Również w ostatnim secie ten element gry przyniósł nam sporo punktów - dodaje trener Pieśniak. - Od Bizona byliśmy lepsi pod względem technicznym. Nasze doświadczenie przydawało się w końcówkach. Na pochwały zasłużyły: Gosko i Wojtasik, ich ataki były nie do zatrzymania.

BIZON SĘDZIEJOWICE - AZS ZETO BIAŁYSTOK 0:3 (21:25, 21:25, 18:25).

Zeto: Pałkiewicz, Wojtasik, Gosko, Prus, Kulik, Prokop, Toch (libero) oraz Różańska, Mioduszewska, Szulborska.

Wyniki pozostałych spotkań: AZS Politechnika Radomska - Warmiss Olsztyn 1:3; Skra Bełchatów - Sokół Mogilno 3:0; AZS AWF Warszawa - Orkan Września 3:1.