Częstochowianki zdystansowały rywalki

We Wrocławiu odbyły się zawody klasyfikacyjne Polskiego Związku Strzeleckiego. Klasą dla siebie były dwie zawodniczki z Częstochowy: Alicja Ziaja i Marta Dąbrowska.
Ziaja wygrała w konkurencji kpn 40 strzałów seniorek z rezultatem 396 punktów. - Gdyby była w takiej dyspozycji w Szwecji, gdzie kilka tygodni temu odbywały się Mistrzostwa Europy, miałaby realne szanse stanąć na podium - mówi trener Wojciech Ruszkowski. - We Wrocławiu zdystansowała rywalki z mistrzynią olimpijską Renatą Mauer-Różańską na czele. Była niezwykle precyzyjna, skoncentrowana i to przyniosło sukces.

W konkurencji ppn 40 juniorek świetnie wypadła Marta Dąbrowska. Wygrała z rezultatem 374 pkt. - To także świetny wynik - ocenia trener częstochowianki. - Z sezonu na sezon Marta robi postępy i mam nadzieję, że już niebawem będzie liczyła się także wśród seniorek.

We Wrocławiu startowali też dwaj nasi strzelcy: Maciej Krygier i Adrian Choma. Pierwszy z nich w kpn 60 z wynikiem 576 pkt. uplasował się na piątej pozycji. Choma w ppn 60 wystrzelał 567 pkt. i był dziewiąty.