Będą zmiany w RKS Radomsko

Tradycyjnie działacze RKS Radomsko nie chcą powiedzieć, kto przyjdzie, a kto odejdzie z drużyny
- Zmiany na pewno będą. Wszystko będzie jasne za dwa tygodnie - zapewnia wiceprezes Henryk Barda. - Szukamy bocznych pomocników, bo wystarczy, że z gry wypadną Bogdan Jóźwiak i Jarosław Lato i mamy kłopot na tych pozycjach.

Działacze chętnie w swoich szeregach widzieliby też skutecznego napastnika. Mimo że radomszczanie zakończyli rundę na miejscu barażowym, to zdobyli tylko 21 goli, z tego za;ledwie dziewięć napastnicy. W kręgu zainteresowań jest Krzysztof Kukulski z Arki Gdynia, a wcześniej gracz GKS Bełchatów. Tego napastnika chciano pozyskać już przed sezonem, ale działacze z Pomorza byli szybsi. - Chcemy też jeszcze jednego obrońcę, bo zamierzamy do pomocy przesunąć Artura Prokopa. Na jego pozycji widziałbym Marcina Nowaka. Na razie nazwiska muszą pozostać w tajemnicy, gdyż niektórym kandydatom do naszej zespołu kontrakty kończą się 31 grudnia i nie chcemy robić im kłopotów - mówi Jan Makowiecki, II trener RKS.

Szkoleniowcy zapowiadają, że na razie nie chcą rezygnować z żadnego zawodnika. - Z każdym będziemy indywidualnie rozmawiać. Wysłuchamy uwag, bo niektórzy narzekali, że wchodzą z ławki rezerwowych lub grają tylko w drugiej drużynie - dodaje Makowiecki.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że z drużyną mają pożegnać się ci, którzy grali najmniej, a więc Sebastian Tomasiak, Rafał Bałecki, Dariusz Filipczak, Marcin Markiewicz, Michał Osiński, Sebastian Pluta oraz Adrian Klepczyński. Jednak żadnemu z nich nie kończy się kontrakt. Klub chce jednak znaleźć im nowe drużyny, by zaoszczędzić na kontraktach.

Piłkarze RKS do końca tygodnia będą mieli roztrenowanie, a przygotowania rozpoczną 6 stycznia. W planach są dwa zgrupowania - w Międzybrodziu (19-29 stycznia) i w Dębicy (16-25 lutego). Pierwszym sparingpartnerem będzie Radomiak (31 stycznia), a później rywalami będą Polonia Warszawa, GKS Katowice, Odra Wodzisław, Świt Nowy Dwór, Stal Rzeszów, Tłoki Gorzyce i prawdopodobnie z Górnikiem Zabrze oraz Wisła Kraków.