Wyniki podlaskich piłkarzy ręcznych w trzeciej lidze

Ze zmiennym szczęściem radzą sobie podlascy piłkarze ręczni w trzeciej lidze. W ostatniej kolejce TS Siemiatycze przegrał z AZS UW Warszawa, z kolei Skorpion Rudka pokonał Handballa Przasnysz
Dla siemiatyckich szczypiornistów była to już trzecia porażka z rzędu, wcześniej podopieczni Krzysztofa Wieczorka przegrali z Handballem oraz Jurandem II Ciechanów.

- Zwłaszcza mecz z Jurandem, który skład miał oparty o reprezentację juniorów województwa mazowieckiego, był efektownym widowiskiem - opowiada trener Wieczorek. - Rzadko się zdarza w piłce ręcznej, aby w trakcie meczu padło blisko 80 bramek. Niestety, rywale grali bardzo szybko. Moi piłkarze poszli na wymianę ciosów, nie mogli jednak nadążyć za przeciwnikiem. W efekcie przegrali całe spotkanie 34:45.

W ostatnim pojedynku siemiatyczanie podejmowali warszawski AZS UW, z którym nie tak dawno przegrali w Pucharze Polski. W rewanżu mieli im pomóc miejscowi kibice, a także były zawodnik TS, a obecnie student AZS AWF Biała Podlaska Łukasz Czeberkus. Ten zawodnik zdobył aż jedenaście bramek, ale i tak nie uchronił siemiatyczan od porażki (20:32).

- Zawiodła nas skuteczność, sam Czeberkus nie był w stanie wygrać tego spotkania - uważa trener Wieczorek. - Poza tym nie potrafiliśmy znaleźć recepty na wysokich i skocznych warszawiaków.

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Skorpiona Rudka. W drugim meczu w tym sezonie, przy blisko 400-osobowej publiczności, podejmowali Handballa. Ogłuszający doping kibiców oraz dobra gra Błażeja Iwańczuka i Marcina Sztejnieca, którzy razem zdobyli 19 bramek, zadecydowała o wygranej gospodarzy 32:26.

Wynik innego spotkania: AZS UW Warszawa - HKS Łódź 24:23.

TABELA

1. AZS Warszawa3696:63
2. HKS Łódź2255:46
3. Jurand 2267:66
4. Handball 2256:57
5. Skorpion2252:56
6. TS Siemiatycze3079:107