II liga piłki ręcznej

I Wisła II Płock, i Jurand Ciechanów rozgromiły swoich rywali. Nafciarze uporali się z kielecką młodzieżą z Vive II, a ciechanowianie z outsiderem rozgrywek Arcusem Radzymin.

Właściwie to w Płocku kielczanie nie mieli szans jeszcze przed meczem. Trener nafciarzy Olgierd Sęk miał do dyspozycji młodych zawodników z szerokiej kadry pierwszej drużyny, a ponadto Krzysztofa Kisiela i Marka Witkowskiego. Nic więc dziwnego, że tylko w 5. min kielczanie mogli się cieszyć z w miarę korzystnego rezultatu. Przegrywali wtedy 1:2. Później na parkiecie całkowicie dominowali gospodarze. Już po pierwszej połowie wygranej przez Wisłę II 17:6 wszystko było jasne. W drugiej części na parkiecie pojawili się młodzieżowcy. Ostatecznie płocczanie wygrali 31:17. Ekipa nafciarzy była przede wszystkim lepsza w defensywie. To pozwalało na wyprowadzanie zabójczych kontr. W Wiśle II mógł się podobać Łukasz Białaszek, który imponował spokojem i boiskowym cwaniactwem. Dobre wrażenie zrobił też Zbigniew Kwiatkowski. O tym, że trudno pokonać go w defensywie, już wiadomo. Ale Kwiatkowski zrobił spore postępy, jeśli chodzi o grę na kole. Już coraz lepiej się ustawia, współpracuje z rozgrywającymi. Jego umiejętności na tej pozycji ostro sprawdzał Krzysztof Kisiel, który posyłał do Kwiatkowskiego trudne piłki.

Ciechanowski Jurand również nie miał problemów ze zwycięstwem. Pod wodzą nowego szkoleniowca Jacka Wardy pojechał do Radzymina na mecz z ostatnim w tabeli Arcusem. Dopóki gospodarze mieli siły, prowadzili wyrównany pojedynek z Jurandem. W 27. min było 9:9. Do końca pierwszej części meczu ciechanowianie zdobyli jeszcze dwie bramki i prowadzili 11:9. Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. W ciągu 10 minut szczypiorniści z Ciechanowa zdobyli 10 bramek, a gospodarze tylko 1 (21:10). Trener Warda wpuścił na parkiet rezerwowych, którzy też świetnie sobie radzili ze słabnącą ekipą Arcusa.

Wisła II Płock - Vive II Kielce 31:17 (17:6)

Wisła II: Konczewski, Rodzik - Witkowski 5, Twardo 3, Kisiel 3, Kwiatkowski 5, Białaszek 6, Kiszka 1, Sokołowski 1, Kołosowski 1, Walaszek 1, Kulik 2, Kapuściński 2, Maliszewski 1.

Arcus Radzymin - Jurand Ciechanów 17:32 (9:11)

Jurand: Gościcki, Białowąs - Karwacki 7, Serbista 5, Nawrocki 4, Roguski 4, Krajewski 4, Graboń 2, Dmowski 2, Kurzęcki 2, Biernacki 2, Gregorowicz, Milewski, Prątnicki.

Pozostałe wyniki 10. kolejki Wisła Azoty Puławy - Pabiks Pabianice 34:36, Targówek Warszawa - Wisła Sandomierz 28:32, Trójka Ostrołęka - Włókniarz Konstantynów Łódzki 23:38, Unia Lublin - Iskra Kielce 34:34, Warszawianka II Warszawa - MKS II Końskie 28:22.