Pierwsze kontrakty żużlowców Stali

ŻUŻEL. I LIGA. Rafał Wilk, Łukasz Golonka, Tomasz Kliś, Marian Micał i Paweł Miesiąc to pierwsi żużlowcy, którzy podpisali kontrakty na przyszły sezon ze Stalą Rzeszów.
Cała piątka umowy na sezon 2004 podpisała pod koniec minionego tygodnia po powrocie z pierwszej części obozu w Iwoniczu. Podpisów pod umowami nie złożyli jeszcze najlepsi rzeszowscy żużlowcy w tym sezonie: Maciej Kuciapa, Rafał Trojanowski i Karol Baran, którzy jednak cały czas podkreślają, że chcą startować w rzeszowskim klubie. Jak zapewniają działacze Stali, więcej powinno się wyjaśnić do końca tego tygodnia. Wtedy też spodziwana jest odpowiedź Szweda Niklasa Klingberga, który w piątek otrzymał propozycję kontraktu. Reprezentant Trzech Koron, który w poprzednim sezonie jeździł w drużynie Stali Strabag Gorzów, a wcześniej bronił barw WTS Wrocław (rok 1998), GKM Grudziądz (lata 1999 i 2001), TŻ Opole (rok 2000) i Unii Leszno (rok 2002), miałby być podstawowym obcokrajowcem Stali i zastapić Czecha Bohumila Brhela. Rzeszowscy działacze zamierzają także przedłużyć umowę z przechodzącym obecnie rehabilitację Piotrem Winiarzem, ciężko kontuzjowanym w sierpniu w wypadku w Debreczynie.

Przypomnijmy, że krajowi żużlowcy mają czas na podpisywanie kontraktów do końca listopada. W przeciwnym wypadku zostaną wystawieni na listę transferową.