Sport w skrócie

PIŁKA WODNA

Zawodnicy Arkonii Szczecin zajęli drugie miejsce w pierwszym turnieju mistrzostw Polski seniorów, który został rozegrany w Łodzi. Waterpoliści ze Szczecina wygrali dwa spotkania: z KPW U-44 Warszawa 15:6 i KSZO Ostrowiec 8:5. W niedzielę w meczu o turniejowe zwycięstwo ulegli Pocztowcowi Łódź 3:13.

LEKKA ATLETYKA

Mirosław Formela (Sporting Międzyzdroje) zajął szóste miejsce, a Bartosz Nowicki (MKL Szczecin) ósme w biegu na dystansie 10 km w Bydgoszczy.

Tomasz Waszczuk ze Szczecina wygrał dziesiąty wyścig rozgrywany w ramach Szczecińskiej Ligi Biegowej. Dystans 7,5 km pokonał w 26 minut i 19 sekund.

XIV Półmaraton Gryfa, który odbył się w Szczecinie w lipcu tego roku, otrzymał certyfikat Złotego Biegu 2003. Nagrodę przyznaje Polskie Stowarzyszenie Biegów.

SCRABBLE

Kazimierz Merklejn ze Szczecina został mistrzem Polski w Scrabble. W finale mistrzostw Merklejn pokonał Kamila Górkę z Łącznej 4:1.

ZAPASY

Cztery medale wywalczyli zawodnicy województwa zachodniopomorskiego podczas 12. międzynarodowego turnieju kadetów i juniorów w zapasach w stylu wolnym o Puchar Ziemi Kraśnickiej.

W wadze do 66 kg w kategorii juniorów zwyciężył Wojciech Sadowski, w kategorii kadetów do 69 kg drugi był Jacek Pniewski, a w kategorii 46 kg trzecie miejsce zajął Kamil Skaskiewicz (wszyscy AKS Białogard). Na najniższym stopniu podium w kategorii do 76 kg stanął Przemysław Piotrowski (Spartakus Pyrzyce).

KARATE

Michał Antoniak (Samuraj Szczecin) zajął trzecie miejsce w kata indywidualnym podczas rozgrywanych w PrzeYmierowie zawodów Pucharu Polski.

TENIS

Dawid Kuczer (SKT Szczecin) zwyciężył w rozgrywanym w dniach 21-23 listopada w Gliwicach seniorskim turnieju OTK z cyklu Team PZT - Prokom. W finale pokonał Marka Pokrywkę (KKT Wrocław) 6:2, 6:3 w turnieju rozgrywanym systemem grupowym. Każdy z zawodników musiał rozegrać sześć spotkań. Zwycięzcy grup spotkali się w finale. Piąte miejsce w Gliwicach zajął Marcin Szopa (SKT).