Siatkarki Muszynianka w serii A

Do pierwszego w 20-letniej historii klubu sezonu w ekstraklasie Muszynianka przystąpiła w zupełnie przebudowanym składzie. Wśród ośmiu nowych są cztery siatkarki mistrza Polski BKS Bielsko-Biała, w tym reprezentantka Słowacji Andrea Pavelkova.
- Podstawowym celem jest utrzymanie ciężko wywalczonego awansu do serii A - bez ogródek wyznaje Bogdan Serwiński, trener i prezes Muszynianki. Według Serwińskiego "mineralne" pozostaną w cieniu faworytów ligi: BKS, Winiar Kalisz i Nafty/Gaz Piła, a o utrzymanie będą rywalizować ze Skrą Warszawa, Gedanią Gdańsk i AZS AWF Poznań. - Jesteśmy klubem ze środka, nie potentatem, ale w pełni stabilnym - wyjaśnia trener.

Podstawowymi siatkarkami Muszynianki są: Pavelkova, Marlena Mieszała (BKS) i Dominika Sieradzan (Wisła), a pierwszą szóstkę uzupełnią Małgorzata Lis, Wioletta Leszczyńska (BKS), Gabriela Laskowska i Irina Bajdjuk. Trzeba jednak pamiętać, że cztery pozyskane siatkarki z Bielska-Białej najczęściej siedziały na ławce rezerwowych. - Marlena dochodzi do siebie po kontuzji łokcia, a Dominika, jeśli zapanuje się nad jej psychiką, jest w stanie sama wygrywać mecze - ocenia Serwiński.

Dzięki pomocy burmistrza miasta (brata trenera) Waldemara Serwińskiego Muszynianka doczekała się wreszcie nowej hali, która spełnia przepisy PZPS i mieści 600-700 widzów.