Pogoń Puławy - Lafarge Nida Gips Kielce 62:79

Łatwe zwycięstwo odnieśli koszykarze Lafarge Nida Gips Kielce, którzy rozegrali najlepszy do tej pory mecz na wyjeździe i pokonali Pogoń Puławy 79:62.

Kielczanie grali bez kontuzjowanych Grzegorza Kija i Szymona Sikory. Na ich partnerów z drużyny wpłynęło to jednak niezwykle mobilizująco, bo spotkanie z Pogonią Puławy okazało najłatwiejszym wyjazdowym zwycięstwem koszykarzy Lafarge Nida Gips w tym sezonie.

Tylko początek był w miarę wyrównany. Potem, głównie dzięki skutecznej obronie i udanym kontratakom, kielczanie powiększali przewagę aż do samego końca. Wreszcie dobry mecz zagrał Mariusz Dymacz, który nie tylko punktował, ale i zaliczył sporo przechwytów. Do przerwy podopieczni Włodzimierza Środy prowadzili 45:32, a potem było jeszcze lepiej. Wysokie prowadzenie pozwoliło nawet na to, by przez ostatnie 5 minut kielczanie zagrali w składzie młodzieżowym. - Jedyne, o co mogę mieć jeszcze pretensje do zawodników, to głupie straty. Ale w drugiej połowie byli oni już rozluźnieni wysokim prowadzeniem - mówi Włodzimierz Środa.

W sobotę o godz. 17 Lafarge Nida Gips podejmuje Pogoń Prudnik.

POGOŃ PUŁAWY - LAFARGE NIDA GIPS KIELCE 62:79 (21:22, 11:23, 13:19, 17:25)

Lafarge: Krajewski 12, Dymacz 26, Sowiński 16, Fąfara 10, Gil 7 oraz Wasik 5, Jurczyk 3, Rzońca, Makuch. Pogoń: Szeleźniak 16, Szabała 13, Mizerski 7, Śmiałek 8, Piekarski 11 oraz Kędziora 6, Przykaza 1, Perkowski, Kaczor

Sędziowali: Wojciech Kuniec i Jan Lewicki (Przemyśl). Widzów: 300

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Mickiewicz Katowice 91:65, MCKS Czeladź - Bobry Zabrze 73:85, Pogoń Prudnik - Polonia Przemyśl 71:76, Znicz Jarosław - AZS Radom 77:69, Big Star Tychy - Start II Lublin 95:64, Zagłębie Sosnowiec - MMKS Dąbrowa Górnicza 66:58. Pauzował Sokół Łańcut