W Opocznie sparing zamiast meczu

Piłkarze Stasiaka Opoczno nie musieli rozgrywać ostatniego meczu w rundzie jesiennej II ligi. Ich rywal Błękitni Stargard Szczeciński oddał punkty bez walki.
- W piątek dostaliśmy faks od PZPN, że spotkanie zostało odwołane - powiedział "Gazecie" Sławomir Krawiec, dyrektor klubu z Opoczna. - Sprawą zajmie się Wydział Gier PZPN, który przyzna nam walkower.

Trener Mariusz Łaski postanowił, że jego podopieczni w sobotę rozegrają grę wewnętrzną. Szkoleniowiec podzielił piłkarzy na dwa zespoły: białych i zielonych. W tym drugiej drużynie wystąpił Marcin Kaczmarek, dla którego był to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na testy do niemieckiego Hannoveru 96, który poo 13. kolejkach zajmuje 10 miejsce w tabeli. Piłkarz miał jechać we wtorek, ale okazało się, że ma nieważny paszport. - Jeśli tylko zostaną załatwione wszystkie formalności natychmiast pojedziemy - mówi Krawiec. Do Niemiec oprócz zawodnika pojadą też Łaski i Krawiec.

Według szkoleniowca pozyskaniem Kaczmarka zainteresowany jest też szósty zespoł 2. Bundesligi FC Nurnberg, z którego chce odejść Jacek Krzynówek. - Być może pojedziemy też na sprawdzian do tego klubu - dodaje Łaski. Według działaczy Kaczmarek może być wart nawet 250 tys. euro.

Pomocnikiem z Opoczna wcześniej interesowały się klubu polskiej ekstraklasy: Wisła Kraków i Widzew.

BIALI - ZIELONI 4:3 (2:1)

Gole: Przysiuda 2, Czerbniak, Feliksiak - Kaczmarek 2, Bazler.

Biali: Grzybek - Gostyński, Czerbniak, Holewiński - Mrózek, Janicki, Bednarczuk, Hyży - Feliksiak, Przysiuda.

Zieloni: Gołdyn - Drąg, Lenart, Majda - Preis, Kacprzak, Zarębski, Kaczmarek - Bała, Bazler.