Taekwondo. Sukces TKKF Orient w Mistrzostwach Polski

W Kopalni Soli w Wieliczce ponad 185 zawodników i zawodniczek z Polskiej Unii Taekwondo rywalizowało w III Drużynowych Mistrzostwach Polski
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy TKKF Orient, którzy w imprezie wystawili dziesięć drużyn trzy osobowych. Powrócili oni z sześcioma złotymi, czterema srebrnymi i jednym brązowym medalem. Po raz kolejny wywalczyli pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej.

Złote medale w konkurencji walk ciągłych i przerywanych wywalczyła pierwsza drużyna seniorek w składzie: Katarzyna Banasik, Magdalena Zygier i Martyna Błasikiewicz. Tytuł mistrzyń Polski zdobyły również kadetki: Magdalena Makowska, Milena Majchrzak i Natasza Kulawiak.

Dwa srebrne medale przywiozła druga drużyna seniorek (Agnieszka Gwóźdź, Justyna Andrzejewska, Martyna Brylińska).

Drużyna młodzików (Karol Miarka, Mateusz Rudzki, Błażej Cierpiał) zdobyła tytuł Mistrza Polski w walkach przerywanych.

Dwa razy na podium stawali kadeci (Marcin Borecki, Tomasz Jaśkiewicz i Tomasz Czerwik), którzy zdobyli srebro w walkach przerywanych i srebro w walkach ciągłych.

Seniorzy (Damian Wysocki, Artur Stefański, Krzysztof Wiśniewski). wywalczyli złote krążki w walkach ciągłych i srebro w walkach przerywanych. - W finale oglądaliśmy interesujące pojedynki z KSW Szczecinek, z których dwa zakończyły się przed czasem na korzyść Orientu - mówi trener Zbigniew Pawlak.