V liga po rundzie jesiennej

Jeśli z pięciu drużyn z Radomskiego cztery plasują się w pierwszej piątce rozgrywek to nie można być niezadowolonym. Na słowa szczególnego uznania zasługuje KS Warka, chociaż jest beniaminkiem, zajął drugie miejsce w tabeli i co najważniejsze - ma świetne zaplecze organizacyjno-finansowe


KS Warka

Po awansie do V ligi działacze klubu zatrudnili znanego w regionie trenera Arkadiusza Skoniecznego. Ten z kolei namówił do gry w swoim zespole kilku doświadczonych, niezłych zawodników. To solidnego bramkarza Adama Bolka dołączyli: Radosław Senator, Mariusz Lis i przede wszystkim Andrzej Drachal.

W sparingach i na początku rundy zespół nie zawsze spełniał oczekiwania kibiców i działaczy, ale z czasem poszczególne tryby wareckiej maszynki zaczęły się zazębiać. Kolejne zwycięstwa zaowocowały wreszcie awansem na czoło tabeli i dopiero remis w ostatnim meczu rundy spowodował, że Warka zakończyła rundę jesienną na drugim miejscu.

Generalnie wszyscy są zadowoleni. Wszak podopieczni Arkadiusza Skoniecznego debiutowali w V lidze i początkowe frycowe było nieuniknione. Potem było tylko lepiej i jeśli w parze z udanymi występami futbolistów pójdą zdecydowane (a tak jest dotąd) działania zarządu klubu, w przyszłym sezonie powitamy KS Warka w gronie czwartoligowców.Broń Radom

Ktoś, kto przed sezonem stwierdziłby, że radomianie uplasują się na trzecim miejscu, uznany zostałby za szarlatana. No bo jak można było prognozować Broni wysoką lokatę, skoro zespół z poprzedniego sezonu praktycznie przestał istnieć, klub pozbawiony jest właściwie siedziby i bazy treningowej, a większych perspektyw na wyjście z trudnej sytuacji nawet teraz nie widać.

A jednak trener Jerzy Leszczyński jeszcze raz udowodnił, że potrafi zrobić coś z niczego. Sklecona naprędce drużyna, choć nie od razu, zaczęła wygrywać. Szkoleniowiec co rusz korygował w górę swoje przedsezonowe plany, a drużyna wbrew wszystkiemu gromadziła kolejne punkty. Prawdziwym objawieniem okazał się Łukasz Ławrecki, który zdobył jesienią 11 goli i samotnie prowadzi w tabeli strzelców V ligi.

Ostatnio w Broni odbyły się wybory władz i prezesem ponownie został Waldemar Kaczmarski. Jego ambicje sięgają awansu. Oby pozostali członkowie zarządu i nie tylko przyszli mu z pomocą...Zwolenianka Zwoleń

Drużyna o dużym potencjale okazała się jednocześnie najbardziej chimeryczną. Bracia Oczkowscy i spółka potrafili wygrywać z faworytami na boiskach rywali, aby za chwilę oddawać u siebie punkty słabeuszom.

W Zwoleniu znają się na piłce, a klub prowadzi dobrą pracę z młodzieżą, ale na występy w wyższej niż piąta lidze na razie zespołu nie stać. Czwarta lokata oddaje chyba aktualne możliwości drużyny, której ani awans, ani spadek nie grozi.Powiślanka Lipsko

Ekipa, która w ubiegłym sezonie ledwo uchroniła się przed spadkiem, teraz zgłasza czwartoligowe aspiracje. Ale nie ma się co dziwić, bo Powiślanka zadbała tym razem o solidne wzmocnienia i ani myśli pałętać się po dolnych rejonach tabeli. Co ważne, piłkarze z Lipska im dłużej ze sobą grali, tym lepiej spisywali się w kolejnych meczach. W roli trenera sprawdził się ponadto dotychczasowy kierownik drużyny Wiesław Kokoszka.

Jeśli zespół dobrze przepracuje zimę, a zachwianiu nie ulegnie sytuacja finansowa klubu, to śmiało można stawiać Powiślankę w gronie kandydatów do awansu.Mirax Bierwce

Inaczej wyobrażał sobie występ swojego zespołu jego właściciel Mirosław Hernik. Dziesiąte miejsce Miraksu w żaden sposób nie zaspokaja ambicji i oczekiwań najbardziej charyzmatycznego prezesa w regionie. Zresztą dał temu dowód, odwołując z funkcji trenera Bolesława Strzemińskiego, mimo że wynagrodzenie wypłacił mu z góry do końca sezonu!

Gra zespołu z maleńkich Bierwiec w V lidze jest oczywiście sukcesem, ale rozmach, z jakim Mirosław Hernik buduje drużynę oraz zaplecze klubowe, świadczy o gotowości Miraksu do walki o czołowe lokaty. Jakub Jackowski, Wojciech Kupiec, Krzysztof Banaszkiewicz czy Bogusław Przedwój to przecież zawodnicy, którzy nie wypadli sroce spod ogona i grać w piłkę potrafią. Dlatego mimo nieudanej jesieni Miraks powinien wiosną być groźny dla najlepszych.