Sukcesy judoków AZS Łódź

Znów bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi judocy łódzkiego AZS. Z zawodów z cyklu Grand Prix Polski, które odbyły się w Opolu, wrócili z dwoma złotymi medalami

W kategorii do 40 kg najlepsza okazała się Katarzyna Wilczyńska, która po dramatycznym i pojedynku pokonała w finale Karolinę Pastuszak z MKS Padwa Zamość. Dzięki temu uczennica gimnazjum nr 11 prowadzi w rankingu Polskiego Związku Judo w swojej kategorii.

Drugi złoty medal wywalczył w kat. do 90 kg Mateusz Stypułkowski. Judoka AZS okazał się bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie walki przed czasem. Dzięki znakomitej postawie Stypułkowski znalazł się w składzie reprezentacji Polski na międzynarodowe zawody, który odbędą się w najbliższy weekend w w Strasburgu. Trenerem znakomitych łódzkich judoków jest Leszek Piąstka.

* * *

Sekcja judo AZS ogłasza zapisy do grup początkujących (dziewczynek i chłopców urodzonych w latach 1990 - 94). Chętni mogą zgłaszać się w godz. 18-20 w sali przy ul. Składowej 41/43, tel. 635-40-53. Zapisy prowadzi trener Wilczyńskiej i Stypułkowskiego - Leszek Piąstka, tel. 0-503 92 61 92.