Futsal: Holiday Chojnice - Akademia Słowa 3:2

W starciu dwóch zespołów aspirujących do czołówki I ligi futsalu poznańska Akademia Słowa uległa na wyjeździe drużynie Holiday Chojnice.
Pierwsza połowa meczu w Chojnicach zakończyła się rzadko spotykanym w halowej piłce nożnej wynikiem bezbramkowym. Poznaniacy mogli zdobyć gole, ale nie wykorzystali dwóch stuprocentowych okazji.

Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry po przerwie gospodarze objęli prowadzenie. Od tego momentu Akademia zagrała bardziej ofensywnie, ale długo nie mogła sforsować obrony chojniczan. Udało się to dopiero na cztery minuty przed końcem meczu Klaudiuszowi Hirschowi. Już minutę później drugiego gola dla Holiday strzelił Borowski. Wtedy poznaniacy zdecydowali się wycofać bramkarza i stracili trzeciego gola. Mecz wydawał się już rozstrzygnięty, więc Rafał Mielcarek wrócił do bramki. Kilkanaście sekund przed końcem meczu zawodnicy Akademii Słowa strzelili drugiego gola. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

HOLIDAY CHOJNICE -AKADEMIA SŁOWA POZNAŃ 3:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Cirkowski (21. min), 1:1 Hirsch (36.), 2:1 Borowski (37.), 3:1 Filipik (38.), 3:2 Motała (40.)

Skład Akademii: Mielcarek, Rzepka - Matłoka, Kolasiński, Pieczyński, Rybarczyk, Motała, Konieczny, Łeszyk, Hirsch.