KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. 11. kolejka II ligi

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. II liga. Po trzech porażkach z rzędu zwycięstwo w Puławach z Pogonią zanotowała przemyska Polonia. Cenną wygraną odnieśli w Lublinie koszykarze Sokoła.

O zwycięstwie przemyślan zdecydowała dobra gra w drugiej części spotkania. Jeszcze do przerwy podopieczni Pawła Trojnara przegrywali sześcioma punktami 39:45. - Począwszy od trzeciej kwarty stanęliśmy strefą i to okazało się kluczem do zwycięstwa. Rywale nie mogli przebić się przez naszą obronę i do końca meczu rzucili nam tylko 30 punktów. My nie pozwoliliśmy gospodarzom zbliżyć się na mniej niż 10 punktów. Wreszcie zawodnicy uwierzyli w swoje siły i przekonali się, ze również na wyjazdach można odnosić zwycięstwa. Ta wygrana cieszy i pozwala trochę spokojniej pracować do kolejnego wyjazdowego pojedynku - powiedział "Gazecie" trener Polonii Paweł Trojnar.

POGOŃ PUŁAWY 75

POLONIA PRZEMYŚL 91

Kwarty: 19:21, 26:18, 11:28, 19:24.

* Pogoń: Śmiałek 23 (1), Kowalski 19, Piekarski 8 (1), Kedziora 6, Szabała 6 oraz Szeleźniak 9, Mizerski 4, Przykaza 0.

* Polonia: Puchalski 29, Płocica 22, Oczkowicz 16, Sówka 16, Galanty 8 oraz Kindlik 0, Puścizna 0.

Koszykarze z Łańcuta świetnie ropoczęli spotkanie w Lublinie. Po dwóch kwartach prowadzili już 20 oczkami 43:23. Po przerwie gospodarze poprawili skuteczność i na 10 minut przed końcem meczu przegrywali tylko 52:56. Dramatyczna końcówka spotkania należała jednak do gości i dwa punkty pojechały do Łańcuta. - W Starcie zagrało pięciu zawodników z szerokiej kadry ekstraklasowej drużyny. Mimo to moi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i po emocjonującym spotkaniu zgarnęliśmy pełną pulę - powiedział trener Sokoła Dariusz Kaszowski.

START II LUBLIN 70

SOKÓŁ ŁAŃCUT 71

Kwarty: 11:20, 12:23, 29:13, 18:15.

* Start: Bielak 20 (4), Ostrowski 16 (1), Fijałka 11, Sikora 8 (2), Pelczar 5 (1) oraz Bigduński 6, Michalski 4, Górski 0.

* Sokół: Baran 17 (2), Miś 16, Romanek 12, Koszuta 12 (1), Szymański 4 oraz Bielecki 5 (1), Ucinek 4 (1), Podolec 1, Rusin 0.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Zagłębie Sosnowiec - Piotrcovia 87:83, Dąbrowa Górnicza - Big Star Tychy 60:65, AZS Radom - Pogoń Prudnik 79:67, Lafarge Kielce - MCKS Czeladź 94:67, Bobry Zabrze - Mickiewicz Katowice 70:63, pauzował Znicz Jarosław.