Stoczniowiec Gdańsk - TKH/Nesta Toruń 5:0

Na nic zdał się optymizm trenera Bogdana Wawrzyńskiego i dobra gra jego zespołu do połowy meczu w Gdańsku. Napastnicy TKH/Nesty po raz kolejny nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy Tomasza Wawrzkiewicza

Reprezentacyjny bramkarz od czasu powrotu torunian do ekstraklasy jest zaporą nie do przebycia dla naszych hokeistów. Tak było w pierwszym tegorocznym meczu obu zespołów na Tor-Torze, i tak było także wczoraj.

TKH/Nesta przez pół godziny grał mądrze, uważnie się bronił i jednocześnie groźnie kontrował. W pierwszej tercji gospodarze poważnie zagrażali toruńskiej bramce tylko wtedy, gdy na ławce kar siedzieli Oktawiusz Marcińczak i Sławomir Kiedewicz. Bliżsi zdobycia gola byli goście, ale już na początku meczu w doskonałych okazjach Wawrzkiewicza nie zdołali pokonać Tomasz Nikiel i Sławomir Kiedewicz.

Jeszcze lepsze sytuacje torunianie zmarnowali na początku drugiej tercji. Sam Tomasz Proszkiewicz przegrał dwa indywidualne pojedynki z bramkarzem Stoczniowca. Nie lepiej spisał się jego partner z ataku Jarosław Dołęga, a Jarosław Morawiecki - mając przed sobą praktycznie pustą bramkę - przeniósł krążek nad poprzeczką.

Nieskuteczność naszych hokeistów szybko się zemściła. Na ławkę kar powędrował Marian Csorich i Michał Piotrowski w 28. min zdobył prowadzenie dla Stoczniowca. Pięć minut później 2:0 po trafieniu Łukasza Zachariasza.

Gdańszczanie byli bezwzględni w wykorzystywaniu liczebnych przewag. Gdy na początku ostatniej części spotkania sędzia Waldemar Matuszak ukarał torunian dwoma minutami za nadmierną liczbę graczy na lodzie, Marka Kleniara pokonał Zdenek Jurasek i mecz był praktycznie rozstrzygnięty.

Wynik PLH

STOCZNIOWIEC GDAŃSK - TKH/NESTA TORUŃ 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Bramki: M. Piotrowski (28.), Zachariasz (33.), Jurasek (43.), Cychowski (44.), Myszka (57).

TKH/Nesta: Kleniar - Szachniewicz, Korczak, Wojtarowicz, Morawiecki, Orzeł (od III tercji Bomastek) - Piekarski, Piotrowski (od II tercji Chrząstek), Proszkiewicz, Suchomski, Dołęga - Marcińczak, Csorich, Nikiel, Kompiś, S. Kiedewicz

Kary: Stoczniowiec 37 min oraz kara meczu dla Łukasza Sokoła; TKH Nesta 45 min oraz kara meczu dla Karola

Piotrowskiego

Inne wyniki: GKS Tychy - GKS Katowice 10:3 (3:0, 3:0, 4:3), Orlik Opole - Wojas/Podhale Nowy Targ 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)