Koszykarki CCC Aquapark Polkowice wygrały ze Starym Browarem Poznań 71:60

SHARP TORELL BASKET LIGA. Koszykarki CCC Aquaparku zagrały dwie różne połowy. Pierwszą fatalną, drugą kapitalną. W efekcie wygrały w Polkowicach z niepokonanym dotąd Starym Browarem Poznań
Po pierwszych dwóch kwartach wydawało się, że polkowiczanki poniosą kolejną ligową porażkę. Do przerwy bowiem podopieczne Wojciecha Spisackiego raziły ogromną nieporadnością w obronie. W pierwszych dwóch kwartach rywalki wręcz zdeklasowały nasze koszykarki w rywalizacji na tablicach. Koszykarki Starego Browaru zebrały aż 22 piłki, a polkowiczanki zaledwie 11. Co więcej, poznanianki miały więcej zbiórek w ataku niż zawodniczki z Polkowic w obronie. Rywalki umiejętnie ograniczały także wyprowadzanie kontrataków, a w ataku pozycyjnym nasze koszykarki zupełnie nie miały pomysłu na grę. Ich akcje polegały głównie na rozrzucaniu piłki po obwodzie, a następnie na oddawaniu w niemal ostatnich sekundach rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Do przerwy większość z tych prób była niecelna. Podopieczne Tomasza Herkta nie grały wcale wielkiego meczu, ale za to pewnie i konsekwentnie wykorzystywały błędy rywalek, a szczególnie ich pasywną grę w obronie. Wydawało się, że nic i nikt nie jest w stanie odebrać poznaniankom zwycięstwa w tym meczu. Stało się jednak inaczej. Po przerwie obraz gry zmienił się diametralnie. Polkowiczanki zaczęły w końcu świetnie bronić i stopniowo odrabiały straty. Kapitalnie w CCC Aquaparku spisywała się Natalia Waligórska, która nie dość, że świetnie rozgrywała, to jeszcze zdobywała cenne punkty. W 28. minucie po jej celnym rzucie podopieczne Wojciecha Spisackiego po raz pierwszy wyszły na prowadzenie 50:49. Później spotkanie było już wyrównane, a gra toczyła się kosz za kosz. W 34. minucie parkiet opuściła środkowa gości Gabriela Toma i jak się później okazało, był to kluczowy moment tego meczu. Później bowiem polkowiczanki wypracowały kilkupunktową przewagę, którą jeszcze w końcówce powiększyły, zapewniając sobie zwycięstwo.

CCC Aquapark Polkowice - Stary Browar Poznań 71:60. Kwarty: 15:24, 15:18, 23:7, 18:11.

CCC Aquapark: Nowacka 5 (1), Kłosińska 7 (1), Koryzna 13, Jasnowska 3, Pałka oraz Waligórska 8, Marczewska 16, Stempniewicz 9 (1).

Stary Browar: Krupska - Tyszkiewicz 15 (2), Pantelejewa 15 (1), Ciecierska 0, Trafimowa 6 (1), Toma 10 oraz Kaniowska 2, Terzić 12 (1), Mrozińska 1.

Pozostałe wyniki: Wisła Kraków - ŁKS Łódź 63:77, Polfa Pabianice - Sure Shot Wołomin 83:59, Cukierki Brzeg - Meblotap Chełm 73:66; Och! Ruliński pauzował. Mecz Lotosu Gdynia z Ostrovią został rozegrany wcześniej. Wygrały gdynianki 88:71.