Piłkarski turniej młodzików

Zespół Naki I Olsztyn zwyciężył w VII Ogólnopolskim Turnieju Młodzików Naki Cup 2003. W finale, po emocjonującym meczu, olsztynianie pokonali Jezioraka Iława 1:0
Dotychczasowe edycje Naki Cup rozgrywano na boiskach trawiastych. W tym roku po raz pierwszy turniej ten odbywał się w hali przy ul. Warszawskiej w Olsztynie. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie I wystąpiły Legia Warszawa (trener Jerzy Babraj), Huragan Morąg (trener Marek Kucharski), Tempo Olsztyn (trener Marcin Chodak) i Naki II Olsztyn (trener Andrzej Nakielski). W grupie II zagrały Beniaminek 03 Starogard Gdańsk (trener Patryk Gabriel), Jeziorak Iława (trener Marek Witkowski), Mrągowia Mrągowo (trener Zbigniew Marczuk), Huragan Morąg (trener Marek Kucharski) i Naki I Olsztyn (trener Marcin Chodak). W większości drużyn grali chłopcy z rocznika 1992, wyjątkiem było Naki II, w którym występowali zawodnicy z rocznika 1993.

W grupie I dominowały olsztyńskie zespoły Naki II i Tempo. Naki II pokonało Legię 4:2, zremisowało z Huraganem 1:1 i w spotkaniu z Tempem zwyciężyło 2:1. Te wyniki pozwoliły najmłodszej drużynie turnieju zająć pierwsze miejsce w grupie I. Miejsce drugie zajęło Tempo, które poza porażką z Naki II, pokonało Huragan 1:0 i Legię 4:2.

O zwycięstwo w grupie II walczyły Naki I i rewelacja turnieju Jeziorak Iława. Naki I pokonało 3:0 Beniaminka 03 Starogard Gdańsk oraz Mrągowię 2:0. W spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie olsztynianie ulegli jednak Jeziorakowi 0:3.

Do półfinału turnieju awansowały zatem trzy olsztyńskie zespoły oraz Jeziorak. W meczach, których stawką był udział w finale, Naki I wygrało z Naki II 5:0, a Tempo uległo Jeziorakowi 1:2. Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniom o trzy czołowe miejsca zawodów. W meczu o trzecią pozycję Naki II prowadziło z drużyną Tempo 1:0. Jednak zawodnicy Tempa zaprezentowali skuteczną grę i wygrali 4:1.

Jeszcze bardziej dramatyczny przebieg miał mecz pomiędzy Naki I i Jeziorakiem o zwycięstwo w turnieju. Więcej szans na sukces dawano przed meczem Jeziorakowi, który w spotkaniu grupowym zdecydowanie pokonał olsztyńską drużynę. Tymczasem w finale po bramce Cheicka Baha prowadzenie objęło Naki I. Wynik 1:0 olsztyński zespół zdołał utrzymać do końca meczu, mimo że Jeziorak stworzył kilka okazji do wyrównania. Puchar Naki pozostał więc w Olsztynie, ku uciesze miejscowych zawodników i trenera Marcina Chodaka. - Był to pierwszy turniej tych chłopców i należy być zadowolonym z wyników. Zespół grał ambitnie, a także skutecznie. Nie zawsze udaje im się strzelić tyle bramek. Chłopcy nie ustrzegli się błędów, dlatego czeka nas jeszcze wiele pracy - powiedział trener Chodak, który prowadził także Tempo Olsztyn, trzeci zespół turnieju.

Organizatorzy zawodów przyznali nie tylko zespołowe, ale również indywidualne wyróżnienia. Najlepszym piłkarzem Naki Cup 2003 został Tomasz Kobielski z Jezioraka, zaś najlepszym bramkarzem wybrano Marcina Bojarewicza z Legii. Dodatkową atrakcją dla zawodników był turniej rzutów karnych. W finale tego turnieju Legia Warszawa pokonała Jezioraka Iława 5:3.

Andrzej Nakielski w przyszłym roku zamierza zorganizować kolejną edycję turnieju. - Warto kontynuować te zawody, bo jest w nich zawsze wiele emocji. W tegorocznym turnieju można było zauważyć kilku nieźle grających zawodników. Naki I i Jeziorak były zdecydowanie najlepszymi drużynami. Chłopcom z Naki I należy się pochwała za to, że pomimo wysokiej porażki grupowej z Jeziorakiem potrafili wygrać z tą drużyną w finale. To znaczy, że mają odpowiednie charaktery do gry, czyli to, co jest najważniejsze i czego nie można się nauczyć - powiedział Andrzej Nakielski.

Zwycięski zespół Naki I Olsztyn grał w następującym składzie: Łukasz Wilczek, Łukasz Fiedorowicz - Michał Czarnecki, Andrzej Mański, Jędrzej Gęsicki, Łukasz Buder, Kamil Brzozowski, Daniel Malinowski, Błażej Solmiński, Geofrey Lafaye, Damian Widuto, Karol Kowalewski i Cheick Bah.Kolejność Naki Cup 2003

1. Naki I Olsztyn

2. Jeziorak Iława

3. Tempo Olsztyn

4. Naki II Olsztyn

5. Mrągowia Mrągowo

6. Huragan Morąg

7. Legia Warszawa

8. Beniaminek 03 St. Gdańsk