Detal-Met/Noteć Inowrocław - Start Lublin 106:90

KOSZYKÓWKA. Era Basket Liga. Koszykarze lubelskiego Startu przegrali trzeci raz z rzędu. Tym razem podopieczni trenera Arkadiusza Czarneckiego ulegli na wyjeździe Noteci Inowrocław 90:106
- Obrona nie jest naszym żywiołem. Jesteśmy zespołem ataku - stwierdził po zwycięstwie nad Startem trener Detal-Metu/Noteci Mirosław Noculak. Potwierdził to wynik - inowrocławianie rzucili koszykarzom z Lublina ponad 100 punktów.

Teoretycznie drużyna Startu powinna być zadowolona z przebiegu meczu - wypełniła podstawowe założenie przedmeczowe. - Staraliśmy się wyłączyć Austina, aby nie zdobył więcej niż 20 punktów, co nam się udało. Niestety nie mogliśmy sobie w żaden sposób poradzić z Mollinarim. To wysokiej klasy gracz, lider tego zespołu i ciężko się nam przeciwko niemu grało - przyznał szkoleniowiec Startu Arkadiusz Czarnecki. W pierwszych dwudziestu minutach mecz był wyrównany. Na początku drugiej kwarty po rzucie zza linii 625 cm Earla Browna Start wyszedł na prowadzenie (28:27). Niestety w miarę upływu czasu goście zaczęli tracić wigor i punkty. Zespół Czarneckiego walczył, dopóki siły miał Earl Brown. Filigranowy czarnoskóry rozgrywający Startu albo sam kończył akcje swojego zespołu, albo szukał pod koszami wysokich Jacka Olejniczaka i Terrella Bella. Brown musiał jednak również wiele pracować w defensywie.

Wśród gospodarzy znakomicie prezentował się Yann Mollinari. Francuz był niczym sprinter - zbyt szybki dla obrońców Startu, już do przerwy zgromadził 17 punktów. Później dodał jeszcze 6 kolejnych, a miał również 7 asyst i 5 przechwytów.

Po zmianie stron gospodarze udowodnili swoją wyższość nad graczami Startu, którzy wyraźnie odczuwali zmęczenie. Ich akcje były coraz wolniejsze i mniej skuteczne, a kontrataki inowrocławian błyskawicznie wyprowadzał błyskotliwy Mollinari. W trzeciej kwarcie bezbłędny był Łukasz Kwiatkowski, a Przemysław Frasunkiewicz zdobył aż 10 ze swoich 16 punktów.

DETAL-MET/NOTEĆ 106

START LUBLIN 90

Kwarty: 27:23, 31:27, 23:15, 23:25

Gracz meczu:

Yann Mollinari - rekordowa szybkość niczym u sprintera

Detal-Met Noteć: Mollinari 23 (2), Kwiatkowski 17, Austin 17, Frasunkiewicz 16, Mrożek 13 (2) oraz Radke 12, Robak 6, Wieszczak 0.

Start: Brown 23 (3), Łuszczewski 17, Olejniczak 12, Bell 12, Marciniak 6 oraz Ostrowski 10, Hołota 4, Fijałka 3, Derwisz 2, Bielak 1, Pelczar 0, Sikora