CHEMIK/ZAWISZA - WARTA POZNAŃ 2:1 (0:0)

- To było szczęśliwe zwycięstwo - przyznał po zakończeniu spotkania z Wartą trener Chemika/Zawiszy Piotr Gruszka
Już w 13 minucie poznanianie powinni wygrywać 1:0. Bramkarz Chemika/Zawiszy popełnia błąd i nie przechwytuje dośrodkowania z prawej strony. Piłka przelatuje nad nim i trafia do Marcina Florka. Kiedy ten próbuje minąć Mariusza Barlika, bydgoszczain zatrzymuje piłkę ręką. Arbiter dyktuje rzut karny. Tomaszewski od razu się rehabilituje i łapie słaby strzał Piotra Najewskiego z jedenastki.

Wcześniej okazję mieli bydgoszczanie, ale Zbigniew Sieradzki nie wykorzystał w 4 min idealnego podania Arkadiusza Woźniaka.

Oba zespoły nastawiły się na ofensywę, stąd dość ciekawa, szczególnie w drugiej połowie, gra. Zaczęła się ona znakomicie dla Chemika/Zawiszy. W 49 min Łukasz Kempa płaskim strzałem z pola karnego pokonał Artura Topolskiego. Od tego momentu zdecydowaną przewagę uzyskała Warta, ale Tomaszewskiemu dopisało szczęście. W 53 min Najewski główkował w poprzeczkę. Warta zepchnęła gospodarzy do obrony. Wyrównał w 60 min pięknym wolejem z lewej nogi Krzysztof Gościniak. Chwilę później Tomaszewski jest lepszy od Marcina Wojciechowskiego w sytuacji sam na sam.

Chemik/Zawisza prowadzi otwartą grę i dąży do zwycięstwa. Trener Gruszka wprowadził trzech młodych piłkarzy - Trzeba stawiać na nich. Jeszcze nie zawsze umiejętności im nie starcza, ale muszą się uczyć w takich meczach - tłumaczył bydgoski szkoleniowiec.

W 87 min z pomocą stopera Warty Miłosza Antkowiaka Chemik/Zawisza zdobył zwycięskiego gola. Antkowiak przepuścił pod nogą piłkę. Trafiła ona do stojącego za nim Barlika, który z 5 metrów pokonał Topolskiego.

Pozostałe wyniki:

Mieszko Gniezno - Amica II Wronki 0:1, Kaszubia Kościerzyna - Flota Świnoujście 1:1, Kotwica Kołobrzeg - Unia Tczew 3:0, Zorza Dobrzany - Gryf Wejherowo 1:3