Przed meczem Ruch - RKS

Porównując tradycję 14-krotnego mistrza Polski Ruchu Chorzów i RKS Radomsko, goście staliby na straconej pozycji. - Szanujemy rywali, ale się ich nie boimy - twierdzi Jan Makowiecki, II trener radomszczan. Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 18.
Drugoligowcy wracają na boisko po dwutygodniowej przerwie. Trenerzy RKS chcieli ją wykorzystać na doprowadzanie do zdrowia swoich podopiecznych, ale nic z tych planów nie wyszło. Szkoleniowcy wczoraj na treningu mieli tylko 12 piłkarzy zdolnych do gry. Najgorzej wygląda sytuacja w ataku. - Dariuszowi Filipczakowi i Radosławowi Kowalczykowi daję 40 proc. szans na występ w Chorzowie, a Marcinowi Folcowi jeszcze mniej - twierdzi Jan Makowiecki, II trener RKS.

Ta trójka napastników strzeliła osiem z 18 goli zdobytych przez radomszczan w lidze. W odwodzie zostają Przemysław Węgier i Rafał Bałecki, ale żaden z nich w tym sezonie nie trafił jeszcze do siatki. W defensywie z powodu czwartej żółtej kartki nie może wystąpić Artur Prokop. Na pozycji ostatniego obrońcy ma za niego zagrać Artur Kowalski . Najlepsza sytuacja jest w pomocy, bo trenerzy RKS nie mogą liczyć jedynie na Jacka Berensztajna.

Ruch po spadku z ekstraklasy spisuje się poniżej oczekiwań. Przypomina to sytuację RKS z poprzedniego sezonu., kiedy radomszczanie też długo nie mogli się otrząsnąć po degradacji i dopiero dobra gra wiosną pozwoliła zatrzeć złe wrażenie. W tabeli chorzowianie zajmują dopiero 11 miejsce zagrożone walką w barażach o pozostanie w II lidze. Na swoim boisku są jednak niepokonani.

- Nie jest łatwo przyzwyczaić się do drugoligowego stylu gry. Tu liczy się przede wszystkim siła i kondycja, a technika schodzi na drugi plan - tłumaczy Makowiecki. - Ruch to jednak dobra drużyna z tak doświadczonymi piłkarzami jak Mariusz Śrutwa i Krzysztof Bizacki. Może uda nam się wykorzystać to, że rywale są w dołku.

Ruch to klub z ogromnymi tradycjami - w tabeli wszech czasów ekstraklasy zajmuje drugie miejsce, a RKS 68. Jednak w takim samym zestawieniu II ligi radomszczanie (40 miejsce) są wyżej od rywali (96. pozycja). Do tej pory RKS z Ruchem zmierzył się tylko dwa razy. Bilans jest idealny - oba zespoły wygrały na swoich boiskach po 1:0.

Jaki będzie wynik?