Och! Ruliński Wrocław - Stary Browar-AZS Poznań 70:94

Poznańskie zawodniczki nie musiały się wysilać, aby pewnie pokonać słabe rywalki z Wrocławia.

Jak na razie Och! Ruliński Wrocław to zdecydowanie najsłabszy zespół w ekstraklasie koszykarek. W trzech pojedynkach wrocławianki zdobyły aż o 139 pkt mniej od swoich rywalek, a wczorajsza porażka, choć też wyraźna, była najniższą przegraną dawnej Ślęzy w rozgrywkach.

Koszykarki Och! Ruliński chciały pokazać się wrocławskim kibicom z jak najlepszej strony - miał być to bowiem ich ostatni mecz w stolicy Dolnego Śląska. Sponsor drużyny Ryszard Ruliński postanowił bowiem, że już niedługo zespół przeniesie się do rodzinnego miasta Rulińskiego - Bolesławca. Być może nastąpi to dopiero w grudniu, bo hala w Bolesławcu musi dostać jeszcze licencję od PLKK.

O losach spotkania przesądziła pierwsza kwarta, wysoko wygrana przez poznanianki. Koszykarki Starego Browaru-AZS sporo punktów zdobyły po kontratakach inicjowanych przez dobrze grającą Beatę Krupską-Tyszkiewicz. Słabiej spisywała się za to najwyższa wśród gości Gabriela Toma, która nie mogła sobie poradzić z jedyną koszykarką mająca za sobą wiele sezonów spędzonych w ekstraklasie - Ingridą Ryng. Nieco lepiej grała druga środkowa - Minja Terzić. Już od drugiej kwarty poznańskie koszykarki zaczęły oszczędzać siły - wiedziały, że rywalki nie są w stanie im zagrozić, a same nie chciały ustanawiać rekordów strzeleckich. Sporo pojedynków jeden na jeden wygrywała najskuteczniejszy wśród akademiczek Olga Pantelejewa. Dzięki ambitnej postawie wrocławianki zdołały nawet wygrać ostatnią kwartę.

- Myślałem, że zespół z Wrocławia jest nieco słabszy - mówił trener poznanianek Tomasz Herkt, który pochwalił też za dobrą grę młodą Joannę Górzyńską z Och! - Skoro dziecko nie może urodzić się po trzech miesiącach, to nic dziwnego, że przez trzy miesiące nie zbuduje się też zespołu - przyznał trener wrocławianek Anatolij Bujalski.

Kwarty: 16:31, 18:24, 19:22, 17:15.

Och!: Górzyńska 22, Stempniewicz 12 (2x3), Kącka 11 (1x3), Garelczyk 11 (1x3), Ryng 11 oraz Szymaszek 2, Chrzczanowicz 2, Kuzmiankowa 0, Sklepowicz 0.

Stary Browar: Pantelejewa 22, Trofimowa 16 (2x3), Krupska-Tyszkiewicz 15 (1x3), Ciecierska 7 (1x3), Toma 5 oraz Terzić 15, Kaniowska 9 (2x3), Mrozińska 5, Budniak 0.