Bokserzy będą walczyli z Ukrainą

Po wielu latach przerwy na Lubelszczyźnie znowu odbędzie się międzynarodowe spotkanie bokserskie. W najbliższą sobotę o godz. 17 na ringu w Hrubieszowie kadra Polski spotka się z Ukrainą
Na przedmeczowe spotkanie, które odbyło się wczoraj w hotelu Europa przybył między innymi mistrz Europy z 1953 roku lublinianin Henryk Kukier. Przyjechał także srebrny medalista olimpijski z Moskwy Paweł Skrzecz, dziś asystent trenera kadry Ludwika Buczyńskiego oraz dwaj pięściarze, którzy wystąpią przeciwko Ukrainie: boksujący w wadze papierowej Łukasz Maszczyk i występujący w kat. +91 kg Mariusz Wach (obaj z Gwardii Warszawa). Polski Związek Bokserski reprezentował prezes Czesław Ptak, a LOZB jego szef Waldemar Zduńczuk. Spotkanie odbędzie się pod patronatem wojewody lubelskiego i marszałka województwa. Współorganizatorem meczu będzie Concordia Knurów.

- Do tej pory gospodarzami takich spotkań w tym regionie byli Lublin, Świdnik lub Łęczna - stwierdził Czesław Ptak. - Dlatego bardzo się cieszę, że starosta hrubieszowski zdecydował się na przyjęcie pięściarzy. Mam nadzieję, że w tym regionie boks znajdzie sobie stałe miejsce. Przecież stąd wywodzi się tak znany pięściarz jak Roman Czapko, który był dwukrotnym wicemistrzem Polski i pięć razy wywalczył z warszawską Legią tytuł drużynowego mistrza kraju. Jeśli chodzi o zespół Ukrainy, to ciężko mi powiedzieć, w jakim składzie wystąpi. Jestem pewien, że w silnym, bo to ścisła czołówka europejska.

W meczu ma także wystąpić wicemistrzyni Europy Karolina Michalczuk z Piask, ale na razie nie ma przeciwniczki. - Szukamy dla niej rywalki, lecz na Ukrainie nie ma zawodniczki na odpowiednim poziomie. Mogę jednak zapewnić, że ten pojedynek się odbędzie. Być może znajdziemy jej przeciwniczkę na Słowacji lub w Czechach - dodaje prezes Ptak.

Trener Paweł Skrzecz ogłosił skład kadry na ten mecz. - W niektórych kategoriach mamy po dwóch zawodników i tuż przed meczem zadecydujemy, kto wyjdzie na ring. Wśród powołanych jest dwóch byłych pięściarzy niedawno rozwiązanego Gwarka Łęczna - Robert Gniot i Łukasz Zygmunt - poinformował Paweł Skrzecz. W naszym zespole wystąpią: kat. 48 kg: Łukasz Maszczyk (Gwardia Warszawa), kat. 51 kg: Andrzej Rżany (Gwardia Wrocław) lub Rafał Kaczor (Victoria Jaworzno), kat. 54 kg: Paweł Peczyński (Strzegom), kat. 57 kg: Marcin Łęgowski (Hetman Białystok), kat. 60 kg: Mariusz Koperski, kat. 69 kg: Łukasz Wawrzyczek (obaj WAH PKB Poznań), kat. 75 kg: Robert Gniot (Gwardia Warszawa), kat. 81 kg: Aleksy Kuziemski (Hetman Białystok), kat. 91 kg: Marek Tomala (niestowarzyszony) lub Łukasz Zygmunt (WAH PKB Poznań), kat. +91 kg: Mariusz Wach (Gwardia Warszawa).