Ostatnie szlify piłkarzy Wisły przed odlotem do Oslo

Niezbyt intensywny trening i seans wideo z meczem IF Valerengi Oslo - tak wyglądał poniedziałek wiślaków. We wtorek przed południem podopieczni Henryka Kasperczaka wyjdą w Krakowie na ostatni trening przed odlotem do Norwegii.
W ekipie "Białej Gwiazdy" nastroje poprawiły się zdecydowanie. To zasługa wysokiej wygranej z Górnikiem Łęczna (4:0) i dwóch dni wolnych, w czasie których wszyscy piłkarze zdążyli wyleczyć drobne dolegliwości. Tylko Mirosław Szymkowiak ma jeszcze problemy z mięśniami brzucha. W Oslo wszyscy piłkarze będą do dyspozycji trenera. Henryk Kasperczak kadrę na mecz z Valerengą oprze na osiemnastce, która tak dobrze poradziła sobie z Łęczną. Z kogoś jednak trzeba będzie zrezygnować, bo po przerwie za żółte kartki do gry wraca Szymkowiak.

Na gierce kończącej wczorajsze zajęcia pokazał się testowany od kilku dni przez Wisłę napastnik z Togo Komla Atsou Ganyo. Po południu piłkarze zasiedli przed telewizorem, gdzie trener Kasperczak zaserwował im mecz Valerengi z Tromsoe (3:0 dla rywala Wisły).

- Na razie chcieliśmy chłopakom przybliżyć rywala - mówi drugi trener Wisły Jerzy Kowalik. - Więcej kaset z zapisem wyjazdowych spotkań Valerengi obejrzymy w Norwegii. Nasi rywale byli przekonani, że się spokojnie utrzymają w ekstraklasie, tymczasem będą musieli bronić się przed spadkiem w barażach. Ale nie zgodzę się z twierdzeniem, że Valerenga przedkłada baraże nad pucharową rywalizację. I tu, i tu zespół z Norwegii będzie walczył na całego.

Wiślacy są w stałym kontakcie z byłym piłkarzem osiadłym w Norwegii Kazimierzem Sokołowskim (ojcem Tomasza, piłkarza Legii). Sokołowski występował razem z Jerzym Kowalikiem w Tromsoe, obecnie pracuje w prywatnej szkole sportowej.

Dzisiaj przed południem wiślacy przeprowadzą ostatni trening w Krakowie. Jutro rano wyjadą pociągiem do Warszawy, a stamtąd przez Kopenhagę polecą do Oslo.

Awans Wisły

Krakowska Wisła awansowała z 38. na 34. miejsce światowego rankingu klubów piłkarskich Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu (IIHFS). To samo miejsce zajmuje w rankingu Liverpool FC. Na 164. pozycji znalazł się Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp., na 267. - Dospel Katowice, na 294. - Wisła Płock, a na 301. - Legia Warszawa. Czołówka: 1 (1). AC Milan - 297,0, 2 (4). Real Madryt - 295,0, 3 (3). Santos FC - 290,0... 34 (38). Wisła Kraków - 165.