Rozmowa z Klaudiuszem Hirschem, piłkarzem Akademii Słowa Poznań

Chciałbym usłyszeć hymn przed meczem i reprezentować Polskę. Teraz pozostaje mi jednak skoncentrować się na rozgrywkach ligowych - mówi Klaudiusz Hirsch, napastnik Akademii Słowa Poznań, który nie pojedzie z kadrą narodową na turniej eliminacyjny do mistrzostw świata na Cyprze
Jacek Łuczak: Dlaczego nie pojedzie Pan na Cypr?

Klaudiusz Hirsch: Sprawa jest dość złożona. Po pierwsze: musiałem wyjechać ze zgrupowania kadry w Warszawie na mecz ligowy Akademii Słowa w Poznaniu, po drugie: zadecydowały z pewnością względy sportowe. My w tej chwili dopiero pukamy do bram reprezentacji. Trener Marek Bęben postawił w tych eliminacjach na bardziej doświadczonych piłkarzy. Na co dzień grają w niej zawodnicy, którzy mają na koncie po kilkadziesiąt meczów międzypaństwowych. To dla nich ostatni dzwonek, żeby coś jeszcze osiągnąć.

Rozmawiałem w niedzielę z selekcjonerem. Powiedział, że następnym razem mamy się spodziewać powołań i że cały czas jesteśmy w szerokiej kadrze. Prócz mnie i Darka Pieczyńskiego być może dołączy do niej nasz bramkarz Rafał Mielcarek.

Nie żal Panu tej szansy?

- Nie, nie żal... Tak po prostu wyszło. Choć fajnie byłoby wziąć udział w meczach ważniejszych niż do tej pory. Chciałbym usłyszeć hymn i reprezentować Polskę. Każdy o tym marzy, gra w reprezentacji jest zaszczytem. Ale teraz trzeba się skoncentrować na rozgrywkach ligowych.

Reprezentacja zakończyła zgrupowanie i odleciała na Cypr, gdzie w środę i czwartek zagra z gospodarzami oraz Azerbejdżanem w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata. Do dalszej fazy eliminacji awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Właśnie z uwagi na trwające od piątku do poniedziałku w Warszawie zgrupowanie kadry narodowej przed turniejem eliminacyjnym MŚ, w szóstej kolejce piłkarskiej ekstraklasy halowej rozegrano tylko trzy spotkania.

WYNIKI 5. KOLEJKI LIGI FUTSALU

TPC Komputery Legnica - Cuprum Polkowice2:2 (1:1)
Skała Inter Tychy - Agra Marioss Opole4:7 (3:1)
Akademia Słowa Poznań - Jango Mysłowice3:0 (1:0)
Spotkania przełożone: Holiday Chojnice - Clearex Chorzów, Arpol Toruń - PA Nova Eurogames Gliwice, Baustal Kraków - Rekord Bielsko-Biała

1. PA Nova Gliwice51531:7
2. Baustal Kraków51538:15
3. Clearex Chorzów51239:13
4. AKADEMIA SŁOWA61222:12
5. Agra Marioss Opole61032:25
6. Holiday Chojnice4928:20
7. Jango Mysłowice6820:16
8. Rekord B.-Biała5417:30
9. Arpol Toruń5212:25
10. Komputery Legnica529:23
11. Cuprum Polkowice6211:38
12. Skała Inter Tychy6016:51
W klasyfikacji strzelców prowadzi Marek Tracz (Agra Marioss Opole), który w ostatnim meczu zdobył trzy bramki, a łącznie ma na koncie 12 goli.