V liga piłki nożnej

Wygrywając w Radomiu, Warka awansowała na fotel lidera. Zadowoleni ze swojego występu mogą być też piłkarze z Lipska. Poniżej oczekiwań spisały się natomiast zespoły Zwolenianki Zwoleń i Miraksu Bierwce

Derby Radomskiego, będące jednocześnie pojedynkiem dwóch czołowych drużyn ligi, nie dostarczyły spodziewanych emocji. Kibice na próżno czekali na składne akcje, strzały na bramkę i parady bramkarzy. W tej mizerii jedynego gola strzelił zespół z Warki. Stało się to w 72. min, kiedy obrońcom Broni uciekł lewą stroną Kołodziejczyk i dośrodkował w pole karne. Akcję zamykał Radosław Senator, który zwodem minął Marcina Krzoska i uderzeniem z 10 m nie dał szans Bieleckiemu.

Na początku meczu zaczęli awanturować się pseudokibice i na krótki czas spotkanie zostało przerwane.

Pewne zwycięstwo nad mocnym Startem Otwock odniosła Powiślanka. Już przed przerwą podopieczni Wiesława Kokoszki powinni objąć prowadzenie, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Zaraz po przerwie Start "napoczął" Tomasz Chyziński. Gospodarze poszli za ciosem i w 58. min przewagę graczy z Lipska udokumentował Konrad Rusin.

Niezadowolony z gry własnego zespołu był trener Zwolenianki Marek Oczkowski. - Cóż z tego, że przeważaliśmy, strzelaliśmy na bramkę, jak nic nie chciało wpaść do siatki - denerwował się. W sumie powinien cieszyć się z remisu, bo wyrównanie zapewnił swojemu zespołowi dopiero w ostatniej minucie meczu.

- Nie ma się czym chwalić - rozpoczął rozmowę z "Gazetą" kierownik Miraksu Bierwce Robert Rędzia. Podopieczni Bolesława Strzemińskiego rzeczywiście zawiedli. W konfrontacji z dołującą dotąd Marcovią Marki toczyli równorzędny pojedynek tylko w pierwszej połowie. Po przerwie przez długi czas gole zdobywali tylko gospodarze. Kiedy do bramki Marcovii trafił wreszcie Marcin Bukowski, było już po herbacie.

BROŃ RADOM - KS WARKA 0:1 (0:0).

Bramka: Senator (72.).

ZWOLENIANKA ZWOLEŃ - OKĘCIE II WARSZAWA 2:2 (1:2).

Bramki: Fiet (17.), M. Oczkowski (90.) - Undenkwor (16., 18.).

POWIŚLANKA LIPSKO - START OTWOCK 2:0 (0:0).

Bramki: Chyziński (46.), Rusin (58.).

MARCOVIA MARKI - MIRAX BIERWCE 4:2 (1:1).

Bramki: Warecki (20.), Harasimowicz (48.), Priomski (61.), Kuglik (72.) - Banaszkiwicz (40.), Bukowski (80.).

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Mszczonowianka Mszczonów - Wicher Kobyłka 4:0 (1:0), Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Błonianka Błonie 2:1 (2:1), Wilga Garwolin - Mazur Karczew 1:1 (1:0), Żyrardowianka Żyrardów - Zryw Sobolew 0:5 (0:4).