Śląsk - Polonia 3:1

Śląsk strasznie się męczył, ale wygrał i zdobył trzy punkty. I to jest najważniejsze. Dwie bramki dla wrocławian zdobył Marcin Wielgus, najskuteczniejszy zawodnik Śląska w tym sezonie

Mecz rozpoczął się dosyć nieoczekiwanie. Śląsk miał wygrać z Polonią pewne i wysoko, a tymczasem po sześciu minutach prowadzili goście. Po niedokładnym podaniu Adama Samca piłkę na połowie wrocławian przejął Kamil Nowakowski. Zawodnik Polonii podbiegł jeszcze kilka metrów, uderzył na bramkę Radosława Janukiewicza i piłka wpadła do siatki.

Mecz mógł się ułożyć inaczej, gdyby Śląsk szybko nie wyrównał. Cztery minuty później było już 1:1. Po dwójkowej akcji Tomasza Kosztowniaka z Marcinem Wielgusem ten drugi znalazł się sam przed bramkarzem gości i spokojnie go pokonał. Mogło się wydawać, że kolejne bramki dla podopiecznych Grzegorza Kowalskiego to tylko kwestia czasu. Nic bardziej mylnego.

Śląsk miał zdecydowaną przewagę, ale niewiele z tego wynikało. Wrocławianie z wielkim trudem przebijali się przez skomasowaną obronę gości. Faktem jednak jest, że gospodarze swoją grą pomagali rywalom. - Próbowaliśmy grać "klepką", pchaliśmy się środkiem boiska. Zamiast grać prostą piłkę, za dużo kombinowaliśmy. Powinniśmy więcej grać skrzydłami - komentował po spotkaniu Dariusz Sztylka.

W drugiej połowie Śląsk uzyskał jeszcze większą przewagę. Tym razem ataki gospodarzy były znacznie groźniejsze i szybko przyniosły gola. Bramka padła jednak po stałym fragmencie gry. W 53. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Małeckiego z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Rafał Lis i strzałem głową zdobył drugą bramkę dla Śląska.

Szybko zdobyta bramka nie była jednak zapowiedzią kanonady w wykonaniu gospodarzy. Polonia po stracie gola zaczęła grać odważniej i atakowała większą liczbą graczy. Przy niektórych szybkich akcjach rywali zawodnicy Śląska sprawiali wrażenie zagubionych. Na szczęście rywale nie potrafili tego wykorzystać.

Ponieważ Polonia przestała koncentrować się tylko na obronie, Śląsk miał więcej miejsca na rozegranie ataku. W 67. min dogodnej sytuacji nie wykorzystał Marcin Wielgus, który przegrał pojedynek sam na sam z Dawidem Dłoniakiem. Dziesięć minut później napastnik Śląska był już jednak górą. Po podaniu Michała Struzika ponownie stanął przed Dłoniakiem i technicznym strzałem posłał piłkę nad interweniującym rywalem.

- Zrobiliśmy swoje. Wygraliśmy, zdobyliśmy trzy punkty - stwierdził na pomeczowej konferencji Grzegorz Kowalski. - Byłaby tragedia, gdybyśmy stracili punkty z Polonią. Gra nam się nie układała i wynik też się nie układał. Jesteśmy liderami i musimy udźwignąć tę odpowiedzialność - dodał szkoleniowiec Śląska.

Bramki

0:1 - Nowakowski (6), 1:1 - Wielgus (10), 2:1 - Lis (53), 3:1 - Wielgus (76)

Śląsk: Janukiewicz - Wróbel, Ignasiak, Lis, Samiec - Małecki (76. Rudolf), Sztylka, Szewczyk (53. Struzik), Kowalczyk, Wielgus - Kosztowniak (68. Sasin).

Polonia: Dłoniak - Pilczuk, Węgrzyn, Kaczmarczyk, Chrupała (75. Goworko) - Andrzejkowicz, Begier, Dopierała (61. Cygan), Nowakowski, Janik Ż - Rosmiarek.

Widzów: 2 tys.

Pozostałe mecze

Rozwój Katowice - Chrobry Głogów 1:1 (1:0). Bramki: Rajman (16) - dla Rozwoju; Adamowski (63) - dla Chrobrego.

Chrobry: Cuper - Buczek, Gałązkiewicz, Piróg - Smolin, Bukraba (89. Machaj), Goliasz (61. Adamowski), Żmudziński, Plewko (58. Węglarz) - Helwig, Pojnar.

Ruch Radzionków - Miedź Legnica 0:0

Miedź: Szymański - Murat, Kocur, Połubiński, Kotlarski - Dymkowski, Łacina, Monasterski (80. Strożek), Majka - Kupis (65. Robak), Akacki.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik MK Katowice 1:0 (0:0). Bramka: Stolpa (48).

Swornica Czarnowąsy - Włókniarz Kietrz 1:3 (0:1). Bramki: Leś (75) - dla Swornicy; Szary (7), Kowalczyk (60), Jasiński(83) - dla Włókniarza.

Walka Makoszowy - Odra Opole 1:2 (0:2). Bramki: Waniek (70) - dla Walki; Żymańczyk (4), Lisiński (36) - dla Odry.

Carbo Gliwice - Lech Zielona Góra 1:0 (0:0). Bramka: Kędziora (84).

Polonia Bytom - Promień Żary mecz dziś.

W następnej kolejce (8/9 listopada) grają: Odra - Śląsk; Miedź - Lech; Chrobry - Zagłębie; Polonia S. - Carbo; Promień - Walka; Włókniarz - Polonia B.; Górnik MK - Swornica; Ruch - Rozwój.