Światowe Igrzyska grup wiekowych w skokach na trampolinie

AKROBATYKA SPORTOWA. Skoczek na trampolnie Stali Polimarky Rzeszów Bolesław Guzek wywalczył brązowy medal podczas Światowych Igrzysk grup wiekowych, które odbyły się w Hannowerze.
W zawodach w każdej grupie wiekowej startowało od 60 do 80 zawodników. Bolesław Guzek wywalczył brązowy medal w grupie wiekowej 11-12 lat przegrywając tylko z reprezentantami Japonii i Rosji.

Oprócz Guzka w Hannowerze wystartowało jeszcze pięciu reprezentantów Stali Polimarky. 11. miejsce zajęła startująca w najliczniej obsadzonej grupie 15-16 lat Agnieszka Stanek. Pozostali podopieczni Małgorzaty Bilskiej, czyli Karolina Pieniążek, Władysław Groszek, Radosław Barć i Paweł Dziki zajmowali miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce. - Medal Bolka cieszy tym bardziej, że był to jedyny krążek zdobyty przez 11-osobową reprezentację Polski - mówi trener skoczków Małgorzata Bilska. - Bolek zaprezentował się bardzo dobrze, prawie bezbłędnie wykonał swój układ i tylko kilku dziesiętnych punkta zabrakło mu do złota. Swoim startem potwierdził, że robi systematyczne postęy i w przyszłości może być zawodnikiem dużego formatu - podkreśla Bilska.

Trenerka rzeszowskich skoczków nie ukrywa, że liczyła na lepsze miejsce Agnieszki Stanek. - Jednak jej grupa wiekowa była najliczniej obsadzona, a poziom bardzo wysoki. Agnieszka wykonała swój układ bardzo dobrze, ale tym razem nie udało jej się pokonać całej plejady Chinek, Amerykanek czy Kanadyjek. Mam nadzieję, że podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Bułgarii, Agnieszka zajmie o wiele lepsze miejsce - mówi Bilska.

Warto dodać, że tylko Agnieszka Stanek, Bolesław Guzek i Paweł Dziki startowali w Hannowerze na koszt Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej. Wyjazd pozostałych sfinansowali sponsorzy: Radosława Barcia - firmy Marma i Resgraph, Agnieszkę Pieniążek - KLAK Rzeszów, a Władysława Groszka - sponsor indywidualny.

Dla Gazety

Bolesław Guzek

Ten medal to mój największy dotychczasowy sukces. Dedykuję go mojej trenerce, pani Małgorzacie Bilskiej. Jestem pod wrażeniem startu w tak dużej imprezie. Jest to coś wspaniałego, a pokonanie ponad 60 rywali, to coś, czego nie da się opisać. Po kilku dniach odpoczynku rozpocznę przygotowania do startu w ostatnich zawodach w tym roku, Pucharze Polski, który w dniach 15-16 listopada odbędzie się w Chorzowie. Moim marzeniem jest wystartować w przyszłości w Igrzyskach Olimpijskich, ale to jeszcze dosyć odległa perspektywa.