Polonia gra w Polkowicach

Piłkarze Polonii wyjechali na mecz z Górnikiem Polkowice (godz. 19) we wtorek wczesnym popołudniem. Bez kapitana drużyny Igora Gołaszewskiego
35-letni piłkarz w meczu z Lechem Poznań odniósł kontuzję kolana. Nie trenował wczoraj i nie wiadomo kiedy do treningów wróci. Być może dopiero w przyszłym tygodniu, ale jest też prawdopodobne, że nie zagra już do końca rundy. Dla Polonii to ogromna strata, głównie pod względem mentalnym. - Igor to dobry duch drużyny - powiedział kierownik drużyny Stanisław Mróz.

Gołaszewskiego w Polkowicach zastąpi Łukasz Jarosiewicz, ostatnio pierwszy rezerwowy. Innych zmian w porównaniu z meczem z Lechem w składzie Polonii nie będzie.

Dla warszawskiego zespołu dzisiejszy mecz wydaje się mieć ogromną wagę. Walczy z rywalem - tak jak ona - zagrożonym spadkiem. - Życie pokazuje, że punkty zdobyte w takich meczach nie mają aż tak ogromnego znaczenia. Później okazuje się, że liczą się te zdobyte z innymi zespołami. Kto by się spodziewał, że Górnik wygra z Amicą, a dzięki temu nas wyprzedza - powiedział trener Krzysztof Chrobak.

W drużynie z Polkowic nie zagra najlepszy zawodnik Jarosław Krzyżanowski (kontuzja). Przewidziany jest występ byłego zawodnika Polonii i nadal z niej wypożyczonego Tomasza Moskala.

GÓRNIK POLKOWICE - POLONIA WARSZAWA. Środa, godz. 19 - ul. Kopalniana 4 w Polkowicach. Górnik: Jacek Banaszyński - Arkadiusz Żyluk, Marcin Jeziorny, Bartłomiej Jamróz, Bartłomiej Majewski - Sebastian Gorządz, Milan Bosanac, Arkadiusz Maciejewski - Tomasz Moskal, Marcin Narwojsz. Polonia: Robert Gubiec - Maciej Michniewicz, Antoni Łukasiewicz, Rafał Szwed, Marcin Drajer - Emil Nowakowski, Łukasz Jarosiewicz, Dariusz Dźwigała, Łukasz Jarosiewicz, Piotr Plewnia - Bartosz Tarachulski.