AZS/UMK rozgromiony w Białymstoku

Aż 113 punktów straciły toruńskie koszykarki w pierwszoligowym meczu z Włókniarzem. - To było nasze słabe spotkanie w obronie - przyznał drugi szkoleniowiec AZS/UMK Tomasz Jaworski.

Akademiczki - bez Anny Mrówki (kontuzja) i Lidii Olszewskiej (nadal waha się nad powrotem do koszykówki) - miały zbyt mało atutów, aby prowadzić w sobotę walkę ze świetnie dysponowanymi koszykarkami Włókniarza. Zawodniczki gospodarzy były lepsze w każdej kwarcie, a torunianki sprawiły im zagrożenie jedynie w pierwszej, najbardziej wyrównanej odsłonie. Jeszcze na dwie minuty przed jej końcem prowadziły 20:19. Od tego momentu Włókniarz zagrał jednak znacznie skuteczniej. Trzy kontrataki dały białostoczankom prowadzenie, którego nie oddały już do końca. W pierwszej połowie Włókniarz zdobył aż 57 punktów, czyli niewiele mniej niż torunianki traciły już w całych wcześniejszych spotkaniach. - Nie pamiętam, kiedy nas zespół zdobył ich tak dużo - przyznał trener zwyciężczyń Bogusław Bobka.

W drugiej połowie gospodynie spokojnie czekały na błędy torunianek. Przechwytywały piłki i zdobywały punkt za punktem - ostatecznie zdobyły 113 "oczek" co jest rekordowym wynikiem w obecnym sezonie.

Wynik I ligi

WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK - AZS/UMK TORUŃ 113:78 (25:21, 32:23, 28:18, 28:16)AZS/UMK: Meszyńska 20, Sowińska-Broczek 18 (1), Maksel 16, Nieznalska 10, Rumińska 1 oraz Zawadka 7 (1), Zaniewska 4, Karpińska 2, Gnaś 0, Dobrzelecka 0.

Pozostałe wyniki: SMS Warszawa - AZS Wrocław 86:36, Wisła II Kraków - Gedania Gdańsk 58:51, Widzew Łódź - MKS MOS Wrocław 52:79, MUKS Poznań - Tęcza Leszno 63:80, AZS-PWSZ Gorzów - Unia Swarzędz 58:59, AZS Jelenia Góra - Filar Sosnowiec 62:63