Turbud - Vectra 3:1 (1:0)

Pierwsza połowa była dość spokojna, a rywale z rzadka decydowali się na otwartą grę. Właściwie to badali swoje siły. Najpierw spróbowali zaatakować budowlańcy. Janusz Majchrzak prawym skrzydłem przedostał się pod pole karne i mocno strzelił. Nie wystarczyło to na umiejętności Adama Ablewskiego. W podobny sposób i równie nieskutecznie Michał Żaglewski sprawdził umiejętności od lat strzegącego bramki Vectry Roberta Sobczaka. I tak niegroźnie i spokojnie było do 18. min. Najpierw świetną okazję do zdobycia gola miała Vectra. Marek Graczykowski po rozegraniu piłki z Ireneuszem Kracem był już sam przed bramkarzem. Ablewski zdołał jednak jego strzał odbić, poradził sobie też z dobitką Majchrzaka. Turbud odpowiedział stosunkowo niegroźnym uderzeniem Dariusza Flaczyńskiego. Pozornie niegroźnym, bo Sobczak przepuścił piłkę między rękoma.

Po przerwie początkowo nikt nie forsował ostrego tępa gry, choć oba zespoły wyraźnie się rozkręcały. I w 27. min był remis. Najpierw z rzutu rożnego dośrodkował Graczykowski, a Zbigniew Grabowski wyłożył piłkę lepiej ustawionemu Pomorskiemu. Tym razem Ablewski był bez szans.

Budowlańcom nie dane było jednak odnieść korzystnego wyniku. W 32. min z karnego przedłużonego tuż przy słupku strzelił ponownie Flaczyński. Ambitni gracze Vectry nie rezygnowali i otwarcie ruszyli do przodu, narażając się na liczne kontry. W tym czasie Flaczyńskiego aktywnie wspomagał Rafał Pawiński, a Daniel Bloch trafił nawet w poprzeczkę.

Vectrze brakowało szczęścia. Dwie minuty przed końcem, po strzale Grabowskiego na drodze do pustej bramki stanął piłce Pomorski. Potem akcje Graczykowskiego przerywał skutecznie Ablewski. Nawet w sytuacji, kiedy piłka po strzale prezesa zmierzała do siatki, w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją Michał Żaglewski. Na koniec goniących wynik budowlańców skontrował Dariusz Flaczyński.

Turbud - Vectra 3:1 (1:0)

Strzelcy

Turbud: D. Flaczyński (18., 32. i 40.)

Vectra: Pomorski (27.)

Składy

Turbud: Ablewski - D. Flaczyński, J. Flaczyński, Żaglewski, Gostomski, Pawiński, Bloch

Vectra: Sobczak, Sieradzki - Graczykowski, Grabowski, Pomorski, Krac, Jaszczak, Majchrzak.