Trójmiejska Liga Biznesu

W najciekawszym meczu Trójmiejskiej Ligi Biznesu lider Elektrociepłownie Wybrzeża pokonały Stenę Line. Oprócz ?ciepłowników? komplet wygranych mają na razie także drużyny Gazety Wyborczej TLB, Young Digital Poland i Dryvitu

W meczu pierwszego z czwartym zespołem nie zabrakło dramaturgii, strzałów w słupek i poprzeczkę, fauli i przedłużonych rzutów karnych. Elektrociepłownie na początku drugiej połowy prowadziły ze Steną Line już 4:1 i wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Szaleńczy pościg Steny przyniósł jednak efekt i marynarze wyrównali na 4:4. Ostatnie słowo należało jednak znów do zespołu lidera.

Elfeko pokonało Sprint 5:2. Przełomowym momentem meczu były 12. i 13. minuta, w której Sprint stracił dwa gole i nie wykorzystał rzutu karnego. Urząd Marszałkowski dzięki skutecznej grze w pierwszej połowie pokonał Intel. W pierwszych 20 minutach urzędnicy wypracowali sobie przewagę czterech bramek. Intel miał jeszcze iskierkę nadziei na odrobienie strat, kiedy w ciągu dwóch minut drugiej połowy strzelił dwa gole. Dobra gra rywali w obronie nie pozwoliła na realizację tego celu.

W "medialnym" meczu Gazeta Wyborcza nie miała kłopotów z pokonaniem Wirtualnej Polski. Nieco bardziej zacięty był mecz komputerowców z Computerlandu i Young Digital Poland. Obie drużyny w poprzednim sezonie znajdowały się w dole tabeli, ale YDP znacznie wzmocnił skład i zamierza walczyć o czołowe pozycje w lidze. Po pierwszej połowie, zakończonej remisem 1:1, wydawało się jednak, że walka o zwycięstwo będzie trwała do ostatniej sekundy meczu. Nie lada wyczynem popisał się w tej części gry bramkarz Young Digital Andrzej Kozłowski, który sam przeprowadził szybki kontratak i wpakował piłkę do siatki rywala. W drugiej połowie na parkiecie królowali już jednak zawodnicy z YDP, strzelając 6 bramek.

TLB

Wyniki: Elfeko - Sprint 5:2 (2:1), Urząd Marszałkowski - Intel Technology Poland 5:2 (4:0), Gazeta Wyborcza/TLB - Wirtualna Polska 6:0 (4:0), Young Digital Poland - Computerland 7:1 (1:1), Stena Line - Elektrociepłownie Wybrzeże 4:5 (1:3)

W tym tygodniu zagrają: wtorek 28.10, godz.18 Intel - Elektrociepłownie, godz. 18. 50 Urząd Marszałkowski - Computerland, godz. 19. 40 Wirtualna Polska - Sprint, godz. 20. 30 Gazeta Wyborcza TLB - Dryvit; niedziela 2.11, godz. 18 Stena Line - Young Digital Poland