SPORT W SKRÓCIE

DWIE WYGRANE W RADOMIU. Juniorzy Przemysław Pawikowski w wadze do 57 kg i Sławomir Kiepas (obaj Star Starachowice) w kat. do 64 kg zwyciężyli w rozegranym w Radomiu bokserskim Pucharze Kazimierza Paździora. Pierwszy z nich w finale w 1 rundzie przez rsc pokonał Pawła Denisa (Gwardia Warszawa), a drugi przez poddanie w trzeciej rundzie wygrał z Konradem Słowińskim (Broń Radom). Drugie miejsca po porażkach w decydujących walkach zajęli: Przemysław Chojnacki w wadze do 48 kg wśród młodzików, Piotr Szczodrak w kat. do 51 kg kadetów oraz Tomasz Pater (wszyscy Star) w wadze do 75 kg juniorów i Łukasz Stefański (Gwardia Kielce) - 54 kg.

KAJA PIERWSZA I DRUGA. 13-letnia Kaja Dankowska z KKJ Maag Kielce zajęła pierwsze i drugie miejsce w konkursie Grand Prix Pony na ostatnich w tym sezonie Halowych Ogólnopolskich Zawodach Pony i Małych Koni w skokach przez przeszkody, które odbyły się w Jaszkowie pod Poznaniem. Kielczanka startowała na pony Tradycja i Don Camillo. Dzięki temu zwycięstwu Dankowska będzie razem z Martą i Anną Szrajer z Amazonki Borków reprezentować Świętokrzyskie na Międzynarodowych Zawodach CSI, które w grudniu odbędą się w Poznaniu. Wystartuje tam 12 najlepszych zawodników pony w Polsce.

KIELCZANKI W KADRZE. Karolina Wojciechowska i Joanna Nowak, młode piłkarki ręczne Kolportera Kielce, grały w reprezentacji Polski do lat 16 w międzynarodowym turnieju Eurohandball Cup, który odbył się w Lublinie. Polki zajęły trzecie miejsce, przegrywając z Norwegią 15:24 i kadrą Lubelszczyzny 25:37 oraz pokonując Białoruś 28:25.

TURNIEJ PIĄTEK PIŁKARSKICH. Świętokrzyskie Zrzeszenie Ognisk TKKF wraz z kieleckim MOSiR zaprasza do udziału w Jesiennym Błyskawicznym Turnieju Piątek Piłkarskich, który odbędzie się w listopadzie. Mecze rozgrywane będą na hali MOSiR przy ul. Ściegiennego, w drużynach może zagrać każdy. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie TKKF przy ul. Sienkiewicza 68 w godz. 10-13. Więcej informacji pod numerem telefonu 366 02 33 lub u Andrzeja Kotkowskiego - tel. 346 22 78. Termin zgłoszeń mija 5 listopada.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Marek Kalwat (Akwedukt MAC Edukacja Kielce) - mistrz Europy weteranów w duathlonie został wybrany przez dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu" na sportowego bohatera minionego weekendu w cotygodniowej zabawie sportowej trzech redakcji. Po raz pierwszy w kategorii drużyna weekendu wyróżnienia przypadły dwóm ekipom: piłkarzom KSZO Ostrowiec za sensacyjną wygraną 3:1 nad liderem II ligi Pogonią Szczecin i bilardzistom Contactu Kielce za zdobycie złotego medalu drużynowych mistrzostw Polski. Imprezą weekendu został Auto Motor Show - organizowane w Masłowie wyścigi samochodów i motocykli na 1/4 mili.