Olimpia Piekary Śląskie - AZS AWF Biała Podlaska 36:33

W ósmej kolejce ekstraklasy szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska przegrali w Piekarach Śląskich z Olimpią. O porażce bialczan zdecydowała słabsza gra w obronie

Już w czwartej minucie gospodarze wygrywali 3:0. Dwie minuty później na parkiecie był remis po golu Marcina Krysiaka (3:3).

Od tego momentu miejscowi zaczęli stopniowo powiększać przewagę. W 21. minucie Olimpia prowadziła 14:10, a po 30 minutach wygrywała 18:15.

Po zmianie stron akademicy czterokrotnie zmniejszali rozmiary porażki do jednej bramki. Tak było w 38. minucie po trafieniu Sebastiana Różańskiego (21:22). Trzy minuty później goście stracili Wojciecha Łuczyka, który za niesportowe zachowanie ujrzał czerwoną kartkę. W 44. minucie Olimpia wygrywała znowu jedną bramką - 25:24. Do końca jednak nie oddała już prowadzenia i wygrała 36:33.

- Pomimo porażki zaprezentowaliśmy się przyzwoicie - mówi lekarz i sponsor AZS Ryszard Pluta. - Robimy postępy w naszej grze i to już niebawem powinno zaprocentować. Dobrze graliśmy w ataku, słabiej w grze obronnej. Nie najlepiej też prezentowali się bramkarze. Straciliśmy kolejne punkty, ale nasza sytuacja w lidze nie jest jeszcze tak tragiczna. Z Olimpią w tym sezonie zagramy jeszcze trzykrotnie, dwa razy na swoim parkiecie.

OLIMPIA PIEKARY ŚLĄSKIE 36 (18)

AZS AWF BIAŁA PODLASKA 33 (15)

SKŁADY

Olimpia: Donosewicz, Szenkel - Kempys 6, Miszka 3, Balicki 3, Smolin 1, Szolc 7, Chojniak 3, Wisiński 13, Ignacik, Biernacki, Tatz. Kary: 16 minut.

AZS: Ner, Kubiszewski - Łuczyk 4, Mazur 2, Chmielewski 10, Różański 9, Kandora 4, Krysiak 2, Panfil 1, Niećko 1. Kary: 16 minut.

Czerwona kartka: Wojciech Łuczyk w 41. minucie (uderzenie rywala w twarz).