Porażki ŁKS Lotto i PZU Polfy Pabianice

PZU POLFA PABIANICE - MEBLOTAP CHEŁM 54:57 (13:19, 12:9, 21:13, 8:16)

Początek spotkania w Pabianicach należał do Meblotapu Chełm, który po czterech minutach prowadził 10:2. Gospodynie popełniały wiele błędów, nie trafiały spod kosza, a większość akcji była prowadzona w wolnym tempie. W drugiej kwarcie gospodynie zagrały lepiej, ale stać je było tylko na doprowadzenie do remisu 25:25.

Podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego po zmianie stron zagrały wreszcie na swoim poziomie. Szybko odrobiły straty, później ich przewaga systematycznie rosła. Zespół z Chełma ostatnie dwie minuty trzeciej części zagrał lepiej w obronie i zyski pabianiczanek stopniały do pięciu punktów (46:41).

Ostatnia część była słabsza w wykonaniu gospodyń. Pabianiczanki źle grały w obronie, fatalnie w ataku oraz miały kłopoty z wyprowadzeniem kontr. Do odrabiania strat rzuciły się z kolei rywalki. Ich trud się opłacił, bo w 35 min był kolejny remis 51:51, a po chwili następny - 56:56. Ostatnie minuty były dramatyczne. Gospodynie raziły nieskutecznością, a rywalki - odwrotnie. 35 sekund przed końcem meczu trafiła Olga Proszczenko i drużyna Meblotapu prowadziła jednym punktem. Agnieszka Jaroszewicz popełniła wtedy faul i rywalki wykorzystały dwa rzuty osobiste.

Gospodynie próbowały jeszcze rzutów z dystansu, ale nie udało się doprowadzić do dogrywki i zespół z Chełma po raz pierwszy w historii wygrał mecz w pabianickiej hali.

PZU Polfa: Jaroszewicz 16, Wlaźlak 15, Trześniewska 10, Głaszcz 5, Lamparska, Polakova po 4 oraz Libicova.

Meblotap: Dołgorukowa 16, Piątkowska 11, Pamuła 7, Pietraś 6, Proszczenko, Łowiec po 5, Szyćko 4, Kędzior 3.

STARY BROWAR POZNAŃ - ŁKS LOTTO 81:59 (24:22, 17:19, 24:11, 16:7)

Pierwsze dwie kwarty spotkania Starego Browaru Poznań z ŁKS nie zapowiadały wysokiej porażki ekipy trenera Andrzeja Nowakowskiego. Tuż po przerwie łodzianki prowadziły 47:43. Gospodynie potrzebowały tylko trzech minut, żeby odrobić straty i uzyskać dziewięciopunktowe prowadzenie 58:49.

Kiedy na początku ostatniej kwarty za pięć przewinień boisko opuściła Olga Pantalejewa, wydawało się, że agresywnie grające łodzianki wykorzystają osłabienie poznanianek. Nie potrafiły jednak znaleźć sposobu na kontry gospodyń. Grające agresywnie koszykarki Starego Browaru w ciągu ośmiu minut ostatniej kwarty pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie dwa punkty. Łodzianki włożyły wiele sił w początkową fazę spotkania, dlatego pod koniec meczu sprawiały wrażenie zmęczonych.

Stary Browar: Trafimowa 19, Krupska-Tyszkiewicz 18, Pantalejewa 14, Kaniowska, Ciecierska po 9, Toma 8, Terzić 4.

ŁKS Lotto: Kenig 16, Iwliejewa 12, Owczarek 10, Dominauskaite 7, Jodeikaite 5, Perlińska 4, Skorek 3, Rohacewicz 2.

Pozostałe wyniki i tabela: Aquapark Polkowice - Och! Ruliński Wrocław 125:51, Wisła Kraków - Ostrovia Ostrów 70:59, Lotos Gdynia - Odra Brzeg 100:74. Pauzował Bank Wołomin.

1.Lotos 4 8 366:291

2.Stary Browar 2 4 155:123

3.Wisła 2 4 140:128

4.Meblotap 3 4 197:212

5.Aquapark 2 3 198:141

6.PZU Polfa 2 3 128:106

7.ŁKS Lotto 2 3 158:141

8.Ostrovia 2 2 132:158