Wygrane Miedzi i Chrobrego w III lidze piłki nożnej

Miedź Legnica - Carbo Gliwice 2:0 (1:0)

Po pięciu spotkaniach bez wygranej Miedź nareszcie zwyciężyła. Jednak po meczu w Legnicy najwięcej oklasków powinni zebrać kibice, którzy mimo przeraźliwego zimna i wiejącej z boiska nudy wytrzymali do końcowego gwizdka arbitra. W pierwszej połowie największe zagrożenie pod bramką gości stwarzał... sędzia tego pojedynku Dawid Czentorycki. W 29. min podyktował karnego po tym, jak przewrócił się Łacina, ale Kotlarski strzelił w Lempę. W 42. min w olbrzymim zamieszaniu w polu karnym stało się coś, co sędzia ponownie zinterpretował jako przewinienie. Tym razem strzelał Połubiński i był skuteczny. Po przerwie na boisku działo się więcej, ale zawodnicy obu drużyn marnowali dogodne sytuacje strzeleckie. Wreszcie rezerwowy Paweł Strożek ze stoickim spokojem zamienił na gola ładne podanie Łaciny. - Przeciętny mecz w przeciętnej trzeciej lidze - skomentował trener gospodarzy Józef Klepak. - Punkty cieszą, styl niekoniecznie - dodał szkoleniowiec.

Bramki: 1:0 - Połubiński (42., z karnego), 2:0 - Strożek (78.).

Żółte kartki: Lempa i Marzec (obaj Carbo). Sędziował Dawid Czernotycki z Poznania. Widzów 300.

Miedź: Szymański - Węgłowski (90. Madera), Kocur, Majka, Monasterski (90. Mójta), Łacina, Kupis (70. Strożek), Dymkowski, Robak (61. Akacki), Kotlarski, Połubiński.

Carbo: Lempa Ż - Mirga, Wiewióra, Wujek, Kędziora (65. Chojnowski), Czaja (49. Adamczyk), Międzik, Krzywko, Marzec Ż (70. Zawadzki), Pielka (77. Morawski), Mroczek.

Chrobry Głogów - Ruch Radzionków 1:0 (1:0)

Goście przyjechali do Głogowa osłabienie brakiem czołowego napastnika Marka Tokarza (do tej pory zdobył osiem bramek). Snajpera Ruchu z gry wyeliminowała kontuzja. Bez swojego najlepszego gracza goście nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Chrobrego! Gospodarze natomiast atakowali sporadycznie, ale ich akcje były bardzo groźne. Jedyna bramka meczu padła w 18. minucie. Na pole karne dośrodkował Bukraba, a najlepszy strzelec Chrobrego Jarosław Helwig przyłożył nogę i pewnie pokonał bramkarza gości. Chrobry miał jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie rezultatu - w 68. minucie Helwig uderzył w porzeczkę, w 86. Żmudziński trafił w słupek, a kilka minut wcześniej Adamowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. - Szkoda niewykorzystanych sytuacji, ale cieszymy się, że po kilku tygodniach w końcu odnieśliśmy zwycięstwo u siebie - mówił po meczu trener Chrobrego Bogusław Przygrodzki.

Bramka: 1:0 - Helwig (18)

Chrobry: Cuper - Piróg, Buczek, Gałązkiewicz, Smolin, Bukraba (80. Adamowski), Trznadel (76. Goliasz), Helwig, Żmudziński, Plewko (84. Drąg), Pojnar (61. Węglarz).

Ruch: Różanka - Banaś, Nocoń, Wloka, Kmietowicz, (83. Szyguła), Wrześniewski, Krzęciesza, Kałwak, Galeja, Pajączkowski (65. Rudyk), Mucha.

POZOSTAŁE MECZE III LIGI

Lech Zielona Góra - Śląsk Wrocław 3:4 (1:3)

Bramki: 0:1 - Małecki (11.) , 0:2 - Małecki (25.), 1:2 - Sawicki (35., z rzutu karnego), 1:3 - Kosztowniak (44.), 2:3 - Sawicki (65.), 3:3 - Cal (79.), 3:4 - Sasin (90. z rzutu karnego)

Górnik MK Katowice - Rozwój Katowice 3:1 (1:0). Bramki: Ćwiękała (36), Orlik (56), Waluś (90) - dla Górnika; Kwiatkowski (59) - dla Rozwoju.

Promień Żary - Swornica Czarnowąsy 3:0 (1:0). Bramki: Dudek (41 - karny), Jakubik (58), Siemiński (64).

Włókniarz Kietrz - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0). Bramki: Sosna (43), Rozmus 2 (72, 73), Drożdż (88) - dla Włókniarza; Stolpa (60) - dla Zagłębia.

Polonia Słubice - Walka Makoszowy 1:2 (0:1). Bramki: Cygan (56) - dla Polonii; Musiał (13), Kocur (80) - dla Walki.

Odra Opole - Polonia Bytom 2:1 (0:0). Bramki: Kochanowski (53), Sobotta (74) - dla Odry; Jurok (75) - dla Polonii.