Dobry start pływaków

W Międzynarodowych Zawodach w Pałacu Młodzieży w Katowicach udanie spisali się pływacy Trójki Częstochowa

W imprezie wzięło udział ponad 300 zawodników z Polski, Słowacji i Węgier. Częstochowianie w 23 startach 20 razy stawali na podium, w tym dziesięć razy zajmowali pierwsze miejsce. Bardzo dobrze pływała Anna Kowalczyk, która otrzymała nagrodę dla najlepszego zawodnika. Była pierwsza na 50, 100 i 200 m stylem klasycznym oraz 200 m st. grzbietowym.

Paweł Spadło pokonał w Katowicach mistrza Polski na dystansie 50 m st. klasycznym, ustanawiając równocześnie nowy rekord Śląska. Pływając na dystansach 50, 100 i 200 m st. klasycznym oraz 50 m st. grzbietowym dwukrotnie zajmował pierwsze miejsce i dwa razy drugie. Wysoką formę zaprezentowała również Agata Gbylik, która z dobrym czasem zwyciężyła na 200 m st. motylkowym. W startach na 50 i 100 m st. motylkowym i 200 m st. dowolnym zdobyła jeszcze jeden złoty i dwa srebrne medale.

Marta Kocher, której przyszło walczyć z zawodniczkami o dwa lata starszymi, poprawiła swoje rekordy życiowe. Na dystansach 50, 100 i 200 m st. grzbietowym zdobyła jeden srebrny i dwa brązowe medale. Agnieszka Walczak, medalistka ostatnich Mistrzostw Polski, zwyciężyła w Katowicach w wyścigach na 100 m st. zmiennym, a na 200 m zdobyła srebrny medal. Michał Małasiewicz był pierwszy na 200 m st. dowolnym oraz zajmował trzecie miejsca na 200 m st. motylkowym i zmiennym.

- Na obecnym etapie przygotowań moi zawodnicy potwierdzili, że należą do czołówki na Śląsku i w Polsce - ocenia trener pływaków Trójki Jacek Gawda. - Przed nami jednak mnóstwo pracy, bo mamy ambitne plany.